Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Onico bez porozumienia z bankami

e-petrol.pl
2019-07-26 / 09:53
Onico bez porozumienia z bankami

Zajmująca się obrotem paliwami spółka Onico poinformowała, że wczoraj zakończyła rozmowy z bankami i podmiotami świadczącymi usługi faktoringowe, którzy są wierzycielami firmy, ale negocjacje nie doprowadziły do zawarcia porozumienia. Co więcej, obligatariusze zażądali wykupu papierów wartościowych.

Na początku lipca mBank wstrzymał się z uruchomieniem kredytu w rachunku bieżącym dla firmy. Z komunikatu wynikało, że decyzja mBanku została uzasadniona pogorszeniem się sytuacji ekonomiczno-finansowej spółki oraz stanu majątkowego, w sposób mogący zagrażać terminowej spłacie zobowiązań wynikających z przedmiotowej umowy.

Dostęp do finansowania to niejedyny problem Onico. Spółka poinformowała też, że w dniach 23 lipca i 24 lipca 2019 roku wpłynęły do niej dwa żądania obligatariuszy dotyczące przedterminowego wykupu obligacji serii P o łącznej wartości nominalnej 4 mln zł i obligacji serii R o łącznej wartości nominalnej 12 mln zł. W celu ugodowego wykupu obligacji obligatariusz wskazał termin 26 lipca 2019 r. jako termin zaspokojenia roszczenia.  
Słowa kluczowe: Onico S.A.
Sprawdź ofertę franczyzową SHELL

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu