Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Paliwowi oszuści zatrzymani

e-petrol.pl
2019-07-12 / 09:23
Paliwowi oszuści zatrzymani

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej, pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Łodzi, rozbili grupę przestępczą zajmującą się obrotem paliwami. Łącznie zatrzymano 13 osób.

Decyzją sądu 3 osoby zostały czasowo aresztowane, w tym 2 którym zarzucono kierowanie grupą przestępczą.

Z ustaleń funkcjonariuszy KAS wynika, że w okresie od czerwca 2018 do lipca 2019 r. przestępcy wprowadzili na rynek co najmniej 9 milionów litrów paliwa, uszczuplając dochody budżetu państwa o ponad 20 mln złotych. Swoją działalność grupa prowadziła w powiecie zduńskowolskim, gdzie wprowadzano do obrotu pochodzące do obrotu wyroby ropopochodne pochodzące z Łotwy, które oficjalnie miały być transportowane przez Polskę do Niemiec. 

W ramach realizowanych 9 lipca działań przeszukano kilkadziesiąt miejsc na terenie 7 województw i zabezpieczono dowody przestępstwa oraz majątek sprawców, 
m.in. 113 tys. litrów nielegalnego paliwa, ponad 2,5 mln złotych w gotówce oraz samochody ciężarowe, cysterny i naczepy.
Sprawdź ofertę franczyzową SHELL

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu