MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Na stacji Intermarche zapłacisz kartą UTA

Właściciel sieci stacji Intermarche 6 maja rozpoczął testy płatności kartami UTA na wybranych stacjach. Jest to pierwsza sieć handlowa, która na swoich stacjach paliw akceptuje międzynarodowe karty UTA.

Na stacji Intermarche zapłacisz kartą UTA
Na początek w sieci Intermarche do testów wytypowano 6 stacji zróżnicowanych pod kątem ilości sprzedawanego paliwa, jednak – jak zaznacza operator stacji - na wszystkich stacjach kierowcy samochodów ciężarowych mają wystarczająco miejsca na bezpieczne manewrowanie, a obiekty biorące udział w testach płatności, mają specjalnie przystosowane odmierzacze do szybszego wydawania oleju napędowego.
  
- Udostępnienie klientom tej formy płatności za paliwo  ma na celu zwiększenie sprzedawanego wolumenu paliw na stacjach – powiedział portalowi e-petrol.pl Aleksander Hołoga, Kierownik Działu Stacji Paliw Intermarche.

Jeśli testy funkcjonowania płatności UTA, które potrwają trzy miesiące, przebiegną pomyślnie, to operator sieci chce tę możliwość płatności za paliwo uruchomić na wszystkich swoich stacjach zlokalizowanych w większości przy sklepach.

Karta UTA to narzędzie niezbędne w pracy każdego kierowcy pojazdu ciężarowego. Pozwala na bezgotówkowy zakup produktów i usług w długiej trasie, np. paliwa czy opłat drogowych. Obecnie rynek kart flotowych rozwija się i korzystają z nich także użytkownicy pojazdów osobowych i dostawczych. Dla firm transportowych świadczących swoje usługi na terenie Europy niezwykle ważna jest również możliwość odzyskiwania VAT zapłaconego m. in. za paliwo, opłaty drogowe oraz wydatki związane z naprawami i serwisem, co nie zawsze jest możliwe w przypadku płatności gotówką lub kartą płatniczą.