Live Chat Software
Lotos Paliwa

W Polsce przybędzie nowy producent autobusów elektrycznych

e-petrol.pl
2019-04-17 / 09:10
W Polsce przybędzie nowy producent autobusów elektrycznych

Na Targach Silesia Komunikacja 2019 pokazano E-bus przygotowany przez polską firmę Rafako. Autobus ma wkrótce rozpocząć testy drogowe, aby w przyszłym roku trafić do pierwszych klientów.

Autobus jest relatywnie mały - ma długość 8,5 m i szerokość 2,45 m, a jego wysokość wynosi 3,2 m. Takie rozmiary mają mu pozwolić na swobodne poruszanie się po centrach miast.

Baterie umieszczono w podwoziu pojazdu, co znacznie obniżyło środek ciężkości i poprawiło stabilizację toru jazdy a zarazem pozwoliło zachować niską podłogę w przestrzeni pasażerskiej.

Baterie pojazdu przewidziano w dwóch wersjach, NMC 144 kWh wraz z pokładową ładowarką, które pozwolą na przejechanie ok 140 km oraz LTO o pojemności 61 kWh - wówczas zasięg naładowanego pojazdu wyniesie ok. 70 km. Producent zapewnia, że autobus jest już prawie gotowy do testów drogowych i homologacji.

Testy pojazdu mają trwać jesienią, aby w 2020 E-bus mógł pojawić się u pierwszych klientów.
Słowa kluczowe: autobus elektryczny, Rafako
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.