Miasta mają problemy z elektrycznymi autobusami

W ostatnich latach coraz więcej miast inwestowało w zakupy autobusów elektrycznych. Dziś okazuje się, że do rosnących kosztów ładowania doszły problemy z instalacją ładowarek.

Miasta mają problemy z elektrycznymi autobusami
Adam Woźniak na łamach „Rzeczpospolitej” pisze, że w miejskich flotach słabnie udział autobusów elektrycznych. Obecnie do zakupów tego rodzaju pojazdów zniechęca samorządy wysoka cena energii, do tego pojawiają się utrudnienia z rozwojem infrastruktury ładowania, m.in. przez trudności w podłączaniu ładowarek poza terenem zajezdni.

Dziennik podał, że w 2022 r. zarejestrowanych zostało 140 autobusów z napędem elektrycznym, w tym dwa wodorowe, wyprodukowane przez Autosana i Solarisa. To znacznie gorszy wynik w porównaniu do 2021 r., w którym przybyło 213 elektrobusów. Według serwisu Elektromobilni.pl, pod koniec pierwszej połowy 2023 r. w polskich miastach może jeździć nawet 950 elektrycznych autobusów. Wzrost zostanie wygenerowany dzięki realizacji zamówień złożonych w minionych latach. Adam Woźniak pisze, że przyszłe inwestycje w zeroemisyjne autobusy miejskie będzie ograniczać z jednej strony droga energia, z drugiej – finansowe kłopoty samorządów, których budżety drenowane są rządowym programem Polski Ład.
Słowa kluczowe:
Zwiększ swoją widoczność i sprzedaż w międzynarodowej sieci UTA!
Pozostałe aktualności
Orlen obniża cenę oleju napędowego

Orlen obniża cenę oleju napędowego

We wtorek prezes PKN Orlen Daniel Obajtek napisał na Twitterze, że na stacjach Orlenu cena oleju napędowego jest niższa średnio o 20 gr za litr.

Ograniczenia w dostawach energii we Francji

Ograniczenia w dostawach energii we Francji

Ogólnokrajowy strajk przeciwko planowanym reformom emerytalnym ograniczył we wtorek dostawy prądu we Francji i zakłócił dostawy paliw z rafinerii.

Aramco Trading zwiększa handel ropą i paliwami

Aramco Trading zwiększa handel ropą i paliwami

Saudi Aramco i inni producenci ropy z Bliskiego Wschodu zintensyfikowali swoją działalność handlową aby zwiększyć dochody po załamaniu cen ropy w 2014 roku. Aramco Trading poinformowało we wtorek, że jego dzienny wolumen handlowy wynosi już 6 mln baryłek ropy naftowej i produktów paliwowych.

Ceny maksymalne na paliwa?

Ceny maksymalne na paliwa?

W sondażu przeprowadzonym przez agencję IBRiS dla Radia ZET pytano Polaków w jakich obszarach państwo powinno wpływać na ceny usług lub produktów.

Koncern BP podwoił zyski

Koncern BP podwoił zyski

W 2022 r. brytyjska firma BP odnotowała rekordowy zysk w wysokości blisko 28 miliardów USD i podwyższyła dywidendę. Jednocześnie wycofała się z planów ograniczenia wydobycia ropy i gazu oraz redukcji emisji dwutlenku węgla do 2030.

Węgierski MOL rozważa sprzedaż stacji benzynowych w Słowenii

Węgierski MOL rozważa sprzedaż stacji benzynowych w Słowenii

Węgierska firma naftowo-gazowa MOL rozważa sprzedaż niektórych ze swoich 53 stacji benzynowych w Słowenii w celu uzyskania zgody Komisji Europejskiej na zakup stacji OMV w tym kraju, podały słoweńskie media.