Live Chat Software
Lotos Paliwa

Rekordowy listopad dla aut elektrycznych

e-petrol.pl
2021-12-16 / 09:37
Rekordowy listopad dla aut elektrycznych

Według Licznika Elektromobilności, uruchomionego przez PZPM i PSPA, w listopadzie na polskich drogach przybyło 1 108 całkowicie elektrycznych samochodów.

To najwyższy miesięczny przyrost odnotowany w historii tego zestawienia. Na koniec listopada tego roku łącznie zarejestrowanych było w Polsce 35 222 aut z napędem elektrycznym (BEV i PHEV), z czego pojazdy zasilane jedynie energią elektryczną stanowiły 49 proc. – podaje serwis orpa.pl.

- Pod względem liczby nowo zarejestrowanych, osobowych samochodów całkowicie elektrycznych listopad był nie tylko zdecydowanie najlepszym miesiącem w 2021 r., ale również rekordowym miesiącem w historii polskiej elektromobilności. Na drogi wyjechało 1 108 takich pojazdów. To ponad 4 razy więcej niż w styczniu i więcej niż w całym 2018 r. Odnotowaliśmy również najwyższą w tym roku liczbę oddanych do użytku ogólnodostępnych stacji ładowania. Liczymy na to, że w grudniu – podobnie jak w 2020 r. – liczba rejestracji samochodów całkowicie elektrycznych pobije kolejne rekordy i to mimo niekorzystnej sytuacji rynkowej związanej z niedoborem półprzewodników – powiedział Maciej Mazur, dyrektor zarządzający PSPA.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.