Live Chat Software
Lotos Paliwa

Zielonogórska firma chce postawić 100 stacji ładowania e-aut

e-petrol.pl
2021-04-15 / 09:55
Zielonogórska firma chce postawić 100 stacji ładowania e-aut

Ekoen - polska sieć stacji ładowania dla samochodów elektrycznych - planuje uruchomienie 100 stacji w Polsce i za granicą do 2026 roku, podała spółka.

Pierwsza stacja tej sieci powstała w 2020 r. w Zielonej Górze, jej celem było zaprezentowanie i przetestowanie rozwiązania, które – co podkreśla firma – zmieni podejście do elektromobilności i w centralnym punkcie umieścić użytkownika samochodu elektrycznego. Zmiana pojazdu na bardziej przyjazny dla środowiska musi się wiązać z komfortem jego użytkowania.

Pierwsza stacja Ekoen w Zielonej Górze oferuje pięć szybkich stacji ładowania o mocy 50 kW, 100 kW oraz 150 kW, kawiarnię oraz specjalną strefę relaksu dla kierowców. Stacje ładowania są wyposażone w uniwersalne wtyczki CCS Combo 2 i CHAdeMO. Całkowita moc zainstalowanej infrastruktury wynosi 400 kW. W samym 2020 roku zielonogórski Ekoen obsłużył blisko 10 000 pojazdów.

Z zapowiedzi spółki wynika, że w ciągu najbliższych pięciu lat w Polsce i za granicą powstanie 100 stacji Ekoen. Wkrótce pierwsze stacje pojawią się w polskich miastach.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.