Live Chat Software

Operator systemu ładowania pojazdów podsumowuje rok

e-petrol.pl
2020-01-09 / 09:48
Operator systemu ładowania pojazdów podsumowuje rok

W ciągu ubiegłego roku klienci GreenWay Polska - operatora sieci ładowania samochodów elektrycznych, pobrali łącznie prawie 567 MWh energii elektrycznej, przy wykorzystaniu sieci ładowarek, na 175 stacjach ładowania.

W 2019 roku w sieci GreenWay Polska pojawiło się 79 nowych ładowarek - w tym 40 szybkich stacji DC oraz 39 stacji AC. Łącznie w sieci działa 115 stacji szybkich oraz 60 stacji AC. Wśród tych ostatnich 14 to urządzenia własne, pozostałe to urządzenia partnerskie, włączone do sieci w ramach oferty biznesowej i zarządzanie przez spółkę w imieniu właścicieli. Jedynie 28 z nich jest publicznych, dostępnych dla wszystkich elektrycznych kierowców.

W 2019 r. po raz pierwszy na polskim rynku elektromobilnym, pojawiły się ładowarki o mocy 100 oraz 150 kW, dostosowane do obsługi najnowszych modeli aut elektrycznych. GreenWay wprowadził także do swojej sieci magazyny energii w celu stabilizowania mocy szybkich ładowarek. Zainstalowano ich obecnie 5 przy istniejących już stacjach.

Najpopularniejszym standardem ładowania w sieci GreenWay Polska nadal pozostaje CHAdeMO, który odpowiada za prawie połowę wszystkich sesji ładowania. Jak podał operator, średnio jedna sesja trwała około 65 minut, zaś w ładowaniu szybkim ok. 30 minut. 

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.