Shell Franczyza

Petroleum Ukraine 2024 po raz kolejny w Warszawie

Międzynarodowa konferencja 'Petroleum Ukraine' odbędzie się 18 czerwca 2024 roku. Program forum obejmie najważniejsze kwestie rynku paliw, takie jak dywersyfikacja dostaw oleju napędowego, polityka sankcji UE, możliwości skutecznej interakcji z ukraińskimi firmami.

Petroleum Ukraine 2024 po raz kolejny w Warszawie
Petroleum Ukraine by A-95 Consulting Group

Organizatorem konferencji jest Groupa Consultingowa "A-95", która jest wiodącą ukraińską firmą, której działalność obejmuje badanie wszystkich segmentów ukraińskiego rynku paliwowego oraz większości rodzajów produktów naftowych.
Program imprezy dostępny jest na stronie organizatora A95.ua.
Serwis e-petrol.pl objął patronat medialny nad wydarzeniem. 

"Ukraina to kraj szans na mapie europejskiego rynku ropy. Jest to rynek, który nadal jest dużym konsumentem produktów naftowych i będzie jeszcze większy po zakończeniu wojny. Śmiało możemy stwierdzić, że zbudowaliśmy w Polsce centralną platformę do spotkań z aktywami ukraińskiego rynku paliw - mówi Serhii Kuyun, dyrektor Consulting Group "A-95" i moderator Petroleum Ukraine 2024. 

Konferencja Petroleum Ukraine 2024 to doskonałe miejsce na spotkanie wszystkich kluczowych graczy ukraińskiego i europejskiego rynku diesla i LPG w jednym miejscu. Oprócz firm handlowych w wydarzeniach tradycyjnie uczestniczą firmy dostarczające sprzęt i technologie dla rynku paliw, eksperci rynku i urzędnicy państwowi. Biorąc pod uwagę specyfikę Petroleum Ukraine, większość delegacji jest reprezentowana przez najwyższe kierownictwo uczestniczących firm. 

Petroleum Ukraine tradycyjnie odbywa się przy oficjalnym wsparciu Ministerstwa Energii Ukrainy. Forum 2024 jest znaczące, w szczególności dla największej grupy partnerów, w skład której wchodziła rekordowa liczba firm sponsorskich, które będą reprezentowane przez duże delegacje i uczestniczyć w tworzeniu programu i strategii Forum. 

UNIMOT jest partnerem generalnym po raz trzeci. Jest to największy prywatny konglomerat energetyczny w Polsce, który jest również powszechnie znany poza granicami kraju. W przeddzień forum, 17 czerwca, UNIMOT organizuje zwiedzanie własnego, najnowocześniejszego terminalu produktów naftowych w Piotrkowie-Trybunalskim. W ramach wyjazdu odbędzie się mecz piłkarski Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej pomiędzy Ukrainą a Rumunią. 

Wśród partnerów wydarzenia znajdują się również najwięksi gracze na rynku ukraińskim. W tym:
  • OKKO, który jest największym importerem paliwa; 
  • UPG, który jest właścicielem terminalu w Szczecinie i operatorem sieci stacji paliw; 
  • WOG, która jest jedną z największych sieci stacji benzynowych i importerów paliw. 
Wydarzenie będzie również wspierane przez znanych europejskich handlowców AGTG, EcoFuel, Amic Energy (reprezentowanych również na Ukrainie przez sieć stacji benzynowych), Rincao Trade. 

Konferencje Petroleum Ukraine znane są z niezapomnianych wieczornych przyjęć. Po zakończeniu programu sesji 18 czerwca goście wydarzenia zostaną zaproszeni na wyjątkową imprezę branży paliwowej. 
Rejestracja na wydarzenie jest otwarta na stronie internetowej organizatora. 
Pierwsza zagraniczna konferencja "A-95" zatytułowana "Paliwo dla Ukrainy" odbyła się w Warszawie w czerwcu 2022 r. i stała się jednym z czynników przyspieszających wyjście z ukraińskiego rynku z ostrego kryzysu dostaw produktów naftowych wywołanego rosyjską agresją. 

W 2023 roku w wydarzeniu wzięło udział 230 delegatów z 21 krajów Europy, Azji i Ameryki. 
Wzięli w nim udział przedstawiciele różnych firm, m.in. OMV, Shell, Vitol, Marathon Petroleum, Unimot, PKN Orlen, Pern, Bulmarket, Element Alpha, Hellenic Petroleum, Slovnaft, Euronova Energies, Gaspol, Eco Fuel Trading, a także wszystkie główne firmy handlowe, w tym Ukrnafta, OKKO, WOG, UPG, KLO, Alliance Energy Trade, AMIK Ukraine, Socar Energy Ukraine.

Więcej w kategorii

Synetyczny gaz ziemny (SNG) stanowi nowe możliwości rozwoju rynku LPG po 2025 roku

Synetyczny gaz ziemny (SNG) stanowi nowe możliwości rozwoju rynku LPG po 2025 roku

Rynek LPG przechodzi przez znaczące zmiany i transformacje - w tym pakiet ustaw "Fit for 55". W rezultacie mogą one zmniejszyć jego zużycie oraz potencjalne podwyżki cen LPG po zakazie importu z Rosji i Białorusi. Jednak te ryzyka mają też szanse przynieść duże możliwości wzrostu rynku LPG w Polsce o 30-50 proc. do 2035 roku.

Tankuj i zyskuj dodatkowe korzyści na stacjach Circle K

Tankuj i zyskuj dodatkowe korzyści na stacjach Circle K

Na stacjach Circle K rusza akcja „Tankujesz, zyskujesz”. Klienci będą mogli skorzystać z promocyjnej ceny aromatycznej kawy oraz dostępnych wariantów Hot Dogów przy zatankowaniu min. 20 litrów dowolnego paliwa miles® oraz milesPLUS®. Oferta obowiązuje z kartą lojalnościową EXTRA i potrwa do połowy kwietnia br.

Petroleum Ukraine 2024
Pozostałe aktualności
Będą dodatkowe cła na chińskie pojazdy elektryczne

Będą dodatkowe cła na chińskie pojazdy elektryczne

Od lipca Unia Europejska ma nałożyć dodatkowe cła na import pojazdów elektrycznych wyprodukowanych w Chinach, podał w środę „Financial Times”, cytując źródła zaznajomione z decyzją Komisji Europejskiej.

Spółki Naftoserwis i Naftor z Grupy PERN zostaną połączone

Spółki Naftoserwis i Naftor z Grupy PERN zostaną połączone

PERN planuje połączenie swoich spółek zależnych – podała Polska Agencja Prasowa. Ich zarządy uzgodniły już plan fuzji. W ocenie PERN fuzja wpisuje się w globalne trendy w branży paliwowej i energetycznej.

USA rozszerzają listy sankcyjne

USA rozszerzają listy sankcyjne

Departament Skarbu USA opublikował w czwartek zaktualizowaną listę sankcji antyrosyjskich. Wśród nowych podmiotów znalazły się na niej Giełda Moskiewska oraz terminale naftowe Rosnieftu i Lukoilu.

Ren w południowych Niemczech ponownie żeglowny

Ren w południowych Niemczech ponownie żeglowny

Niemieckie władze żeglugowe poinformowały w środę, że rzeka Ren na południowym odcinku w Niemczech została ponownie otwarta dla żeglugi towarowej.

Popyt na ropę będzie wysoki

Popyt na ropę będzie wysoki

Departament Energii USA w swoim czerwcowym raporcie podniósł i tak już rekordowe prognozy dotyczące światowego popytu na ropę.

Singapur otrzyma pierwszy ładunek oleju opałowego z Dangote w Nigerii

Singapur otrzyma pierwszy ładunek oleju opałowego z Dangote w Nigerii

Do azjatyckiego portu wpłynie w tym tygodniu pierwszy transport oleju opałowego o niskiej zawartości siarki (LSSR) wyeksportowany z nowej rafinerii Dangote w Nigerii, wynika z danych pochodzących ze śledzenia statków i źródeł rynkowych.