MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Ekopol Górnośląski Holding będzie rozwijać sieć mikrostacji

Firmy transportowe, zakłady usługowe i komunalne, wreszcie przedsiębiorstwa produkcyjne i składy opału są użytkownikami 350 mikrostacji, w których tankuje ponad 21 tys. różnego rodzaju pojazdów i maszyn.

Ekopol Górnośląski Holding będzie rozwijać sieć mikrostacji
Ekopol Górnośląski Holding

Dwupłaszczowe zbiorniki do magazynowania oleju napędowego wyposażone są w układy dystrybucyjne zarządzane technologią MS Prime pod marką Mikriostacje.PL. W ubiegłym roku sieć powiększyła się o 45 nowych użytkowników technologii. W tym – o kolejnych 30. Ich obsługę zapewnia flota 400 cystern.

Stacje działają na terenie całego kraju, choć najwięcej mamy ich zlokalizowanych w województwach śląskim i małopolskim. Zdarza się, że na życzenie naszego partnera zbiornik jest przystosowany do wydawania nie tylko oleju napędowego, lecz także AdBlue – podkreśla Andrzej Piecuch, prezes zarządu spółki Ekopol Górnośląski Holding. – W ciągu ostatnich miesięcy, w których na rynku reglamentowane były dostawy diesla, skupialiśmy się na zabezpieczeniu zarówno jego ilości, jak i dogodnych warunków cenowych dla naszych obecnych klientów kosztem rozwijania sieci. To była świadoma decyzja, podyktowana naszymi zobowiązaniami wobec tych, którzy od lat ufają naszej solidności i jakości świadczonych przez nas usług. Czas pokazał – i chcemy to wykorzystać – że prawdziwe bezpieczeństwo dostaw warto budować, opierając się na własnej bazie paliw. Zwłaszcza wtedy, kiedy zdarzają się sytuacje, które uważaliśmy za nieprawdopodobne i niemożliwe. Skoro jednak zdarzyły się raz, nic ani nikt nie zagwarantuje nam, że nie powtórzą się w najbliższej przyszłości. Rynek docenia niezależność i my chcemy to zdyskontować. Zarówno oferując nasze mikrostacje, jak i gwarantując dostawy paliw – zapewnia zdecydowanie prezes Piecuch.

I dla małych, i dla dużych

Spółka ze Śląska oferuje zbiorniki o pojemnościach 430–5000 l, przeznaczone do bezpiecznego magazynowania oleju napędowego. Wśród jej klientów dominują firmy, które zużywają kilkaset tysięcy litrów miesięcznie, ale nie brakuje i takich, których zapotrzebowanie miesięczne wynosi niespełna 1000 l. - Dla każdego mamy odpowiednią ofertę, tak by instalacja i świadczone usługi spełniały jego oczekiwania. Najczęściej wybieranym przez większe podmioty zbiornikiem jest ten o pojemności 5000 l, mniejsze firmy zaś decydują się na 2500 l. Zbiorniki z technologią zarówno sprzedajemy na własność, jak i przekazujemy do używania, oferując świadczenie usług w opcji abonamentowej – wyjaśnia prezes. – Dodatkowym, opcjonalnym elementem mikrostacji jest zadaszenie fotowoltaiczne MikroSunBOX, które jest w stanie uniezależnić ją od zewnętrznych źródeł energii. W tej konfiguracji możliwe jest zlokalizowanie zbiornika i zarazem punktu tankowania praktycznie w każdym miejscu. Nasz klient może także skorzystać z nowego zakresu technologii, pozwalającego na inteligentne zarządzanie bramami czy szlabanami – i bez kupowania czegokolwiek podłączyć technologię do tego, co ma, by stworzyć ze starych, sterowanych np. pilotami bram nowoczesne systemy zarządcze – zapewnia prezes Piecuch.

Spółka zamierza nadal rozwijać sieć mikrostacji. – Oferujemy rozwiązanie, które sprawdziło się i sprawdza dosłownie w każdych warunkach. Rozwiązanie, które nie wymaga wielomiesięcznych przygotowań ani inwestycji w infrastrukturę. Które nie tylko pozwala na tankowanie, ale także jest skuteczne i sprawdzone w zakresie zarządzania paliwem w przedsiębiorstwie.

W przyszłym, 2024 r. spółka planuje wprowadzenie na rynek kolejnych urządzeń i funkcjonalności w ramach technologii MS Prime. Liczy, że dzięki tym zmianom poszerzy grupę docelową. Negocjowane są też kolejne kontrakty paliwowe, które tak jak w latach ubiegłych mają zagwarantować stabilność i bezpieczeństwo pod względem dostępności produktu, co umożliwi zapewnienie klientom najlepszej oferty.

Więcej w kategorii

Petroleum Ukraine 2024 po raz kolejny w Warszawie

Petroleum Ukraine 2024 po raz kolejny w Warszawie

Międzynarodowa konferencja 'Petroleum Ukraine' odbędzie się 18 czerwca 2024 roku. Program forum obejmie najważniejsze kwestie rynku paliw, takie jak dywersyfikacja dostaw oleju napędowego, polityka sankcji UE, możliwości skutecznej interakcji z ukraińskimi firmami.

Synetyczny gaz ziemny (SNG) stanowi nowe możliwości rozwoju rynku LPG po 2025 roku

Synetyczny gaz ziemny (SNG) stanowi nowe możliwości rozwoju rynku LPG po 2025 roku

Rynek LPG przechodzi przez znaczące zmiany i transformacje - w tym pakiet ustaw "Fit for 55". W rezultacie mogą one zmniejszyć jego zużycie oraz potencjalne podwyżki cen LPG po zakazie importu z Rosji i Białorusi. Jednak te ryzyka mają też szanse przynieść duże możliwości wzrostu rynku LPG w Polsce o 30-50 proc. do 2035 roku.

Tankuj i zyskuj dodatkowe korzyści na stacjach Circle K

Tankuj i zyskuj dodatkowe korzyści na stacjach Circle K

Na stacjach Circle K rusza akcja „Tankujesz, zyskujesz”. Klienci będą mogli skorzystać z promocyjnej ceny aromatycznej kawy oraz dostępnych wariantów Hot Dogów przy zatankowaniu min. 20 litrów dowolnego paliwa miles® oraz milesPLUS®. Oferta obowiązuje z kartą lojalnościową EXTRA i potrwa do połowy kwietnia br.

Petroleum Ukraine 2024
Pozostałe aktualności
Eksport LPG z Rosji w dół

Eksport LPG z Rosji w dół

Sprzedaż LPG z Rosji do Europy spadła w pierwszym kwartale tego roku o 14 proc., osiągając 562,1 tys. ton. Ograniczenie eksportu LPG do odbiorców europejskich wynika z obowiązujących sankcji.

Shell ma zgodę na wybudowanie stacji paliw w Szczecinku

Shell ma zgodę na wybudowanie stacji paliw w Szczecinku

Stacja Shell funkcjonuje od wielu lat w Szczecinku przy ul. Koszalińskiej przy wyjeździe z miasta w stronę Koszalina. W ubiegłym roku firma postanowiła wybudować kolejny obiekt na wylocie z miasta w stronę Marcelina. Nie obyło się jednak bez problemów prawnych.

Włamali się i okradli bezobsługową stację paliw

Włamali się i okradli bezobsługową stację paliw

Za kradzież z włamaniem do automatycznej stacji paliw w powiecie wołomińskim odpowiedzą 48, 39 i 27-latek. Łupem podejrzanych padła kasetka z pieniędzmi, w której znajdowało się 25 tysięcy złotych. Łącznie straty oszacowano na ponad 120 tysięcy złotych.

Amerykańskie rafinerie pracują wydajniej

Amerykańskie rafinerie pracują wydajniej

Moce produkcyjne rafinerii w USA wzrosły o 1,5 proc. do 18,38 mln bbl/d w 2024 r. Według Departamentu Energii USA wzrost obserwuje się już drugi rok z rzędu i ma on związek z rozbudową istniejących zakładów produkcyjnych.

Biały Dom zdeterminowany, aby obniżyć ceny paliw w USA

Biały Dom zdeterminowany, aby obniżyć ceny paliw w USA

Administracja Joe Bidena jest gotowa rozpocząć uwalnianie ropy ze strategicznych zasobów surowcowych, aby powstrzymać możliwe skoki cen benzyny w okresie letnim – podał w poniedziałek dziennik "Financial Times".

Największa rafineria w Afryce ma opóźnienie w dostawach benzyny

Największa rafineria w Afryce ma opóźnienie w dostawach benzyny

Rafineria Dangote w Nigerii, największy i najnowszy zakład przerobu ropy naftowej w Afryce, poinformowała, że rozpocznie dostawy benzyny w połowie lipca.