MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Stacje Powerdot dostępne w aplikacji Elocity

Stacje ładowania Powerdot będą dostępne w aplikacji mobilnej, z której korzysta 30 tysięcy użytkowników. Aplikacja Elocity umożliwia wygodne wyszukiwanie stacji, sprawdzenie ich mocy oraz dostępnych złączy. Za jej pomocą można też uruchomić urządzenie oraz dokonać płatności. To początek współpracy pomiędzy Powerdot a Elocity.

- Łatwy dostęp do usługi ładowania, a także otwartość na wszystkich użytkowników aut elektrycznych to filary strategii Powerdot w Polsce i w Europie. Nie wiążemy osób chcących naładować auto na stacji Powerdot żadnymi umowami czy abonamentami, umożliwiając jednocześnie korzystanie z naszych stacji abonentom innych dostawców usługi ładowania. Wyprzedzając regulacje unijnego programu „Fit for 55”, umożliwiamy różne metody płatności, np. kartą płatniczą na terminalu czy kodem QR – wyjaśnia Grigoriy Grigoriev, dyrektor generalny Powerdot w Polsce.

Realizując powyższą strategię, Powerdot nie rozwija własnej aplikacji mobilnej, dąży natomiast do tego, aby jego stacje były łatwo dostępne dla jak największej liczby użytkowników korzystających, na zasadzie roamingu, z różnych aplikacji mobilnych istniejących na rynku – zauważa Grigoriy Grigoriev. Obecnie w aplikacji Elocity widocznych jest ok. 700 stacji różnych operatorów.

Aplikacja Elocity umożliwia wyszukanie stacji Powerdot, sprawdzenie ich mocy, a także dostępnych złączy. Za jej pomocą można uruchomić usługę ładowania, a także dokonać płatności na warunkach obowiązujących użytkowników aplikacji. Alternatywnie użytkownik może uruchomić stację na przykład kodem QR i wybrać płatność według cennika Powerdot, bądź kartą RFiD lub aplikacją innego dostawcy.

- Cieszy nas szybki rozwój infrastruktury ładowania, której operatorzy biorą pod uwagę komfort użytkowników. Mam na myśli zarówno szeroki wachlarz płatności za ładowanie, jak i dużą moc stacji. Jako Elocity z dumą służymy swoim doświadczeniem i wsparciem technologicznym firmom, które rozwijając swoje usługi w Europie, zdecydowały się także na działalność w Polsce. Szczególnie jeśli są to tak innowacyjni i długofalowo myślący o elektromobilności partnerzy jak Powerdot - mówi Michał Baranowski, CEO Elocity.

Powerdot jest firmą o korzeniach portugalskich, działającą w różnych krajach Europy. W sumie ma już ponad 3000 punktów ładowania i ponad 8000 kolejnych w trakcie budowy. Polska jest dla Powerdot strategicznym rynkiem. Obecnie w naszym kraju Powerdot jest w trakcie budowy ok. 800 stacji ładowania, a ponad 50 urządzeń jest już dostępnych dla użytkowników.

Więcej w kategorii

Petroleum Ukraine 2024 po raz kolejny w Warszawie

Petroleum Ukraine 2024 po raz kolejny w Warszawie

Międzynarodowa konferencja 'Petroleum Ukraine' odbędzie się 18 czerwca 2024 roku. Program forum obejmie najważniejsze kwestie rynku paliw, takie jak dywersyfikacja dostaw oleju napędowego, polityka sankcji UE, możliwości skutecznej interakcji z ukraińskimi firmami.

Synetyczny gaz ziemny (SNG) stanowi nowe możliwości rozwoju rynku LPG po 2025 roku

Synetyczny gaz ziemny (SNG) stanowi nowe możliwości rozwoju rynku LPG po 2025 roku

Rynek LPG przechodzi przez znaczące zmiany i transformacje - w tym pakiet ustaw "Fit for 55". W rezultacie mogą one zmniejszyć jego zużycie oraz potencjalne podwyżki cen LPG po zakazie importu z Rosji i Białorusi. Jednak te ryzyka mają też szanse przynieść duże możliwości wzrostu rynku LPG w Polsce o 30-50 proc. do 2035 roku.

Tankuj i zyskuj dodatkowe korzyści na stacjach Circle K

Tankuj i zyskuj dodatkowe korzyści na stacjach Circle K

Na stacjach Circle K rusza akcja „Tankujesz, zyskujesz”. Klienci będą mogli skorzystać z promocyjnej ceny aromatycznej kawy oraz dostępnych wariantów Hot Dogów przy zatankowaniu min. 20 litrów dowolnego paliwa miles® oraz milesPLUS®. Oferta obowiązuje z kartą lojalnościową EXTRA i potrwa do połowy kwietnia br.

Program Partnerski ENERGIA PALIW
Pozostałe aktualności
Sprytni złodzieje paliwa złapani na gorącym uczynku

Sprytni złodzieje paliwa złapani na gorącym uczynku

Kryminalni z gnieźnieńskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 21 i 24 lat z gminy Żnin, którzy kradli tablice rejestracyjne, a następnie posługiwali się nimi w czasie tankowania paliwa, za które nie płacili.

Huti atakują statki na Morzu Czerwonym

Huti atakują statki na Morzu Czerwonym

Ruch Huti w Jemenie, wspierany przez Iran, przeprowadził ataki na dwa statki na Morzu Czerwonym, w tym tankowiec naftowy - poinformował rzecznik wojskowy Huti, Yahya Saree.

ExxonMobil ma siódmy projekt wydobycia ropy naftowej w Gujanie

ExxonMobil ma siódmy projekt wydobycia ropy naftowej w Gujanie

ExxonMobil kontynuuje intensywne inwestycje w Gujanie, planując nowy projekt, którego uruchomienie ma nastąpić w 2029 roku. Dzięki niemu potencjał wydobywczy Gujany w zakresie ropy naftowej ma przekroczyć 1,4 mln baryłek dziennie (bbl/d).

Współpraca w dziedzinie ładowania pojazdów elektrycznych w Europie

Współpraca w dziedzinie ładowania pojazdów elektrycznych w Europie

TotalEnergies i SSE tworzą spółkę joint venture w celu rozwoju infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Japonia reaguje na niedobory paliw lotniczych

Japonia reaguje na niedobory paliw lotniczych

Japonia planuje zwiększyć produkcję i import paliwa lotniczego, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu ze strony linii lotniczych w związku z boomem turystycznym - wynika z projektu rządowego przedstawionego we wtorek.

TotalEnergies spodziewa się rekordowej produkcji ropy

TotalEnergies spodziewa się rekordowej produkcji ropy

Francuski koncern energetyczny TotalEnergies przewiduje, że wydobycie ropy naftowej osiągnie w drugim kwartale 2024 roku około 2,45 mln baryłek dziennie.