MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Shell wprowadza do Polski program Accelerate to Zero

Zespół Shell Fleet Solutions wdraża na polski rynek globalny program Accelerate to Zero, którego celem jest wsparcie klientów biznesowych w osiągnięciu ambitnych celów dekarbonizacyjnych. Wprowadzany zestaw usług i produktów jest odpowiedzią na zapisy zawarte między innymi w porozumieniu paryskim i pakiecie „Fit for 55” i ma pomóc firmom w planowaniu i wdrażaniu jak najefektywniejszych rozwiązań prowadzących do obniżenia emisyjności ich flot.

Shell wprowadza do Polski program Accelerate to Zero
Dzięki programowi Shell nie tylko pomaga klientom nakreślić dostosowany do ich potrzeb plan działania na drodze do dekarbonizacji, ale również służy ekspercką pomocą na każdym etapie wdrażania zaproponowanych rozwiązań. Dotyczą one elektromobilności (np. ładowanie pojazdów elektrycznych), zwiększenia efektywności floty dzięki telematyce oraz kompensacji emisji dwutlenku węgla. Program złożony jest z czterech etapów: diagnozy, planowania, wdrożenia i realizacji. SFS na bieżąco monitoruje realizację wydanych przez siebie zaleceń i efekty podejmowanych przez klientów działań, co pozwala na skuteczne planowanie dalszych etapów programu i zwiększa tempo dekarbonizacji floty.

– Celem programu jest wspieranie biznesu w dążeniu do prawdziwie zrównoważonej i zeroemisyjnej przyszłości flot. Zmniejszenie emisyjności zależy od prawidłowej oceny indywidualnych potrzeb naszych klientów, dlatego tak ważne jest wsparcie zespołu Shell Fleet Solutions. Wykorzystując rozwiązania cyfrowe dostarczane nam przez SAP dokonujemy analizy danych związanych z wydajnością floty, a następnie udzielamy rekomendacji, które pomogą klientowi w osiągnięciu zerowej emisji netto – mówi Łukasz Klamka, dyrektor ds. rozwiązań flotowych w Shell Polska.

Partnerem dostarczającym Shell Fleet Solutions niezbędne do obsługi programu aplikacje i usługi jest SAP – lider rynku oprogramowania dla przedsiębiorstw, z którym Shell współpracuje od 40 lat i który sam również zapowiada wykorzystanie założeń programu Accelerate to Zero w celu przejścia na flotę samochodową wolną od emisji. Takie kroki podjął już Shell, tworząc zeroemisyjną flotę złożoną z samochodów elektrycznych, hybrydowych i spalinowych (dwie ostatnie grupy pojazdów korzystają z certyfikatów Nature Based Solutions).

NBS to jedna z kilku ofert Shell kierowanych do flot. Są to rozwiązania oparte na ochronie przyrody, które pozwalają zmniejszyć ogólne stężenie gazów cieplarnianych w atmosferze, dzięki czemu chronione i odbudowywane są naturalne ekosystemy. Zarządcy flot mogą korzystać także
z informacji pochodzących z systemu telematycznego, dzięki czemu mogą optymalizować koszty, dbać o bezpieczeństwo kierowców, monitorować zużycie paliwa czy wydajność pojazdów elektrycznych. Promocję niskoemisyjnych flot samochodowych wspiera także hybrydowa karta paliwowa Shell Card EV, dająca dostęp do np. ładowania samochodów elektrycznych, tankowania paliw tradycyjnych, możliwości uiszczania opłat drogowych, myjni samochodowych oraz pełnej oferty pozapaliwowej dostępnej na stacjach Shell.
Zwiększ swoją widoczność i sprzedaż w międzynarodowej sieci UTA!
Pozostałe aktualności
Wyższe ceny ropy z Saudi Aramco od lipca

Wyższe ceny ropy z Saudi Aramco od lipca

Państwowa spółka Saudi Aramco poinformowała swoich kontrahentów, że w lipcu Arabia Saudyjska podniesie cenę ropy dostarczanej do wszystkich regionów świata - informuje dziennik ‘’The Wall Street Journal’’.

Amerykańska branża naftowa zyska po cięciach wydobycia w Arabii Saudyjskiej

Amerykańska branża naftowa zyska po cięciach wydobycia w Arabii Saudyjskiej

Eksport ropy z USA, który już zbliża się do rekordowego poziomu osiągniętego w marcu, w przyszłym miesiącu powinien jeszcze wzrosnąć dzięki zapowiadanym głębokim cięciom wydobycia w Arabii Saudyjskiej, poinformowali analitycy w poniedziałek.

Samoobsługowe stacje w centrum Olsztyna i w Markach pod Warszawą

Samoobsługowe stacje w centrum Olsztyna i w Markach pod Warszawą

Nieopodal centrów handlowych Auchan i Galeria Warmińska w Olsztynie, działa już nowa stacja paliw Moya express. Podobny obiekt został uruchomiony w miejscowości Marki na Mazowszu.

Wzrósł eksport ropy za pośrednictwem BTC

Wzrósł eksport ropy za pośrednictwem BTC

Eksport ropy rurociągiem Baku-Tbilisi-Ceyhan w okresie styczeń-kwiecień 2023 r. wyniósł 74,14 mln baryłek, czyli o 6,4 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku - poinformowała turecka firma BOTAS International Limited, która jest operatorem tureckiego odcinka rurociągu BTC.

Indie wciąż zwiększają import ropy z Rosji

Indie wciąż zwiększają import ropy z Rosji

W maju Indie kupiły rekordową ilość rosyjskiej ropy: import ten przekroczył wielkość ropy kupowanej z Arabii Saudyjskiej, Iraku, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Stanów Zjednoczonych razem wziętych.

Unimot wypłaci dywidendę

Unimot wypłaci dywidendę

Akcjonariusze Unimotu zdecydowali w poniedziałek o przeznaczeniu na dywidendę 112,23 mln zł z zysku za rok obrotowy 2022, co oznacza wypłatę 13,69 zł na akcję, podała spółka na swojej stronie internetowej.