MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Spółka Tradea z Grupy Unimot została członkiem NASDAQ Commodities i będzie handlować energią elektryczną także na rynku skandynawskim

Spółka Tradea, która wchodzi w skład Grupy Kapitałowej Unimot, została członkiem giełdy Nasdaq, co było jednym z jej strategicznych celów. Dzięki temu będzie mogła handlować energią elektryczną na rynku skandynawskim, z zamiarem rozpoczęcia handlu w II kw. 2020 r.

Nasdaq to giełda papierów wartościowych z główną siedzibą w Stanach Zjednoczonych oraz filiami na całym świecie, oferująca możliwość handlu towarami, w tym energią elektryczną i gazem ziemnym, który prowadzony jest pod marką Nasdaq Commodities.

Tradea została przyjęta do Nasdaq Commodities jako tzw. Non-Clearing Member, czyli jednostka, która bierze udział w handlu za pośrednictwem instytucji clearingowej, którą jest dla Spółki Bank Raiffeisen w Czechach. W Europie jest ok. 250 członków Nasdaq Commodities z ponad 20 krajów. Są to zarówno producenci, dystrybutorzy, sprzedawcy jak i duzi konsumenci energii elektrycznej, a także banki, spółki maklerskie, fundusze i instytucje finansowe.

Tradycją giełdy Nasdaq jest publiczne informowanie o pozyskaniu nowego członka. Odbywa się to poprzez wyświetlenie jego logotypu na wielkim telebimie usytułowanym na Time Square w Nowym Jorku. Tym razem tego zaszczytu dostąpiła spółka Tradea.

- Jesteśmy obecni we wszystkich obszarach obrotu energią elektryczną zarówno w Polsce, jak również na terenie Ukrainy, gdzie posiadamy swoją spółkę zależną. Jednym ze strategicznych celów rozwojowych jest dla nas wejście na rynek energii w Skandynawii i członkostwo w Nasdaq Commodities pomoże nam w realizacji tego celu – twierdzi Krzysztof Bonk, Prezes Zarządu Tradea.

Spółka Tradea jest częścią Grupy Unimot od 2016 roku. Jej dominującą działalnością  jest hurtowy obrót energią elektryczną. W 2019 roku obroty Spółki przekroczyły 2 TWh energii elektrycznej i wolumen ten rośnie corocznie. Handel odbywa się poprzez Towarową Giełdę Energii S.A., platformy brokerskie oraz kanały OTC. Tradea specjalizuje się także w zakupie energii elektrycznej bezpośrednio od producentów energii ze źródeł odnawialnych.


Zapraszamy na prezentację zakładu produkcyjnego I-MAXIMUM
Pozostałe aktualności
Węgierski rząd daje dystrybutorom paliw dwa tygodnie na obniżenie cen

Węgierski rząd daje dystrybutorom paliw dwa tygodnie na obniżenie cen

Władze w Budapeszcie już kilka dni temu komunikowały, że nie wykluczają interwencji dotyczącej cen paliw. W środę zażądały od sprzedawców detalicznych obniżenia cen paliw do średniej regionalnej. Firmy mają na to dwa tygodnie.

Oktan Energy rozbuduje infrastrukturę w swojej bazie

Oktan Energy rozbuduje infrastrukturę w swojej bazie

Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie opublikował decyzję dotyczącą budowy rurociągów na terenie Bazy Oktan Energy w Szczecinie.

Unijne plany wodorowe potrzebują dotacji

Unijne plany wodorowe potrzebują dotacji

Kraje europejskie będą musiały zaoferować przedsiębiorstwom energetycznym dotacje i wsparcie regulacyjne w zakresie produkcji wodoru ze źródeł odnawialnych, aby umożliwić przejście na czyste paliwa, stwierdzili w środę menedżerowie sektora energetycznego.

Dobre wyniki norweskiej firmy

Dobre wyniki norweskiej firmy

Equinor ogłosił wyniki za pierwszy kwartał 2024 roku. Skorygowany dochód operacyjny wyniósł 7,53 mld USD. Spółka osiągnęła 7,68 mld USD zysku operacyjnego, a zysk netto w wyniósł 2,67 mld USD.

OPEC oferuje Namibii pomoc w wydobyciu węglowodorów

OPEC oferuje Namibii pomoc w wydobyciu węglowodorów

Sekretarz Generalny OPEC obiecał Namibii wsparcie w zagospodarowaniu odkrywkowych złóż ropy naftowej, co można odczytać jako zaproszenie tego kraju do OPEC.

Forum Paliw Gazowych trwa w Warszawie

Forum Paliw Gazowych trwa w Warszawie

Forum Paliw Gazowych to wydarzenie, podczas którego spotykają się dystrybutorzy LPG, firmy logistyczne, producenci zbiorników, wyposażenia i armatury dla sektora paliw płynnych oraz przedstawiciele administracji.