Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Biopaliwa
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Branża biopaliw nie chce zmian

e-petrol.pl
2013-03-06 / 09:51
Branża biopaliw nie chce zmian

Branża biopaliwowa protestuje przeciwko nowym przepisom zaproponowanym przez Komisję Europejską.

Chodzi o planowaną zmianę dwóch unijnych dyrektyw, które mają zapobiec problemowi ILUC – indirect land use change – pośredniej zmiany sposobu użytkowania gruntów. Szef Krajowej Izby Biopaliw Zygmunt Gzyra informuje, że branża jest przeciwna zmianom, choć rozumie problem.

Problem ILUC dotyczy przekształcania ziemi (w tym lasów) na ziemię uprawną. Wypieranie lasów przez uprawy jest niekorzystne dla środowiska naturalnego. Eksperci Komisji Europejskiej podkreślają, że jest to zjawisko globalne, oszacowane na 1,7 mln ha.

Komisja Europejska chce stymulować rozwój biopaliw drugiej generacji i proponuje zmniejszenie udziału biopaliw powstałych z surowców spożywczych w odnawialnych źródłach energii wykorzystywanych w transporcie z 10 do 5 proc. Więcej na ten temat w dzisiejszym „Pulsie Biznesu”.

Planowane zmiany w unijnej polityce wobec biopaliw i ich skutki dla przyszłości branży będą tematem debaty podczas VI Spotkania Polski Rynek Biopaliw 2013. Zobacz program Spotkania.

Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.