Magazyn Branżowych Inspiracji

Rolls-Royce sceptyczny co do przyszłości samolotów wodorowych

Firma Rolls-Royce nie uważa, że wodór może być realnym rozwiązaniem pozwalającym na redukcję emisji w lotnictwie przynajmniej w ciągu najbliższych dwóch dekad, powiedział we wtorek dyrektor tego brytyjskiego producenta silników.

Więcej w kategorii

Eni już zaczyna przebudowę rafinerii w Livorno

Eni już zaczyna przebudowę rafinerii w Livorno

Spółka Kinetics Technology otrzymała kontrakt od włoskiej firmy energetycznej Eni na budowę zakładu produkcji wodoru w rafinerii w Livorno.

Benzyna z wyższą zawartością etanolu przez cały rok

Benzyna z wyższą zawartością etanolu przez cały rok

Administracja USA może zgodzić się na całoroczną sprzedaż benzyny E15 o wyższej zawartości etanolu, ale dopiero od 2025 r., aby uniknąć potencjalnych regionalnych skoków cen paliw przed listopadowymi wyborami prezydenckimi, poinformowała agencja Reutera.

Niewystarczające wolumeny produkcji SAF

Niewystarczające wolumeny produkcji SAF

W branży lotniczej rośnie niezadowolenie z powodu braku dostaw zrównoważonego paliwa lotniczego (SAF), twierdzi producent lotniczy Boeing.

Tłocznie przerobiły więcej rzepaku

Tłocznie przerobiły więcej rzepaku

Zrzeszone w Polskim Stowarzyszeniu Producentów Oleju (PSPO) w 2023 r. tłocznie przerobiły 3,52 mln ton rzepaku, to o 246 tys. ton więcej niż rok wcześniej.

Wiadomości e-petrol.pl

Subskrybuj codzienne informacje z rynku paliw

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:

  • Administratorem danych osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-613), przy ul. Stacyjnej 1/51.
  • Inspektorem ochrony danych w Information Market S.A. jest Magdalena Robak (71 787 69 69, iod @ informationmarket.pl).
  • Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie: art. 6 pkt 1b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych w zakresie dotyczącym otrzymywania newslettera.
  • Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą jedynie podmioty, z którymi Information Market S.A. zawarł umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych.
  • Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane ani do państwa trzeciego, ani do organizacji międzynarodowej.
  • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez administratora do czasu wypisania się przez Panią/Pana z newslettera, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych do czasu cofnięcia zgody na kontakt danym kanałem komunikacji.
  • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • Posiada Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeśli uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu otrzymywania newslettera oraz w celach marketingowych, jeśli wyraził(a) Pani/Pan zgodę na kontakt w celach marketingowych danym kanałem komunikacji.