Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Centrum Prasowe » Artykuł sponsorowany
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

BARTER: widzimy szansę na zwiększenie udziału gazu LPG w rynku paliw

e-petrol.pl
2019-06-03 / 10:11
BARTER: widzimy szansę na zwiększenie udziału gazu LPG w rynku paliw

O bieżącej sytuacji rynkowej i planach rozwoju informuje białostocka spółka BARTER S.A.

e-petrol.pl: Jak można ocenić sytuację polskiego rynku LPG – czy mamy już schyłek, stabilność, a może jednak rynek perspektywiczny?

BARTER S.A.: Aktualna sytuacja na rynku gazowym pokazuje stabilność branży co pokazują wyniki sprzedażowe, które są porównywalne do lat ubiegłych. Natomiast biorąc pod uwagę politykę środowiskową UE, która kładzie nacisk na ekologiczne rozwiązania w branży paliwowej, widzimy szansę na zwiększenie udziału gazu LPG w rynku paliw. 

e-petrol.pl:  Jakie plany ma Barter na najbliższe lata?

BARTER S.A.: Głównymi planami spółki jest wdrażanie nowych technologii, które przełożą się na jakość świadczonych usług. Zależy nam na zadowoleniu naszych klientów i to właśnie dla nich zmieniamy swoje zaplecze techniczne na lepsze, między innymi modernizujemy terminale przeładunkowe, kupujemy nowoczesne cysterny oraz inwestujemy w dodatkowe oprogramowanie pozwalające sprawniej realizować dostawy do klientów. Dodatkowo ulepszamy procedury wewnętrzne mające na celu doskonalenie jakości oferowanych produktów. 

e-petrol.pl: Czy aktywność poza segmentem gazowym (w innych paliwach) będzie rozwijana? W jakich dziedzinach?

BARTER S.A.: Działalności firmy w segmencie skroplonego gazu ziemnego LNG dynamicznie się rozwija, podążając za trendami rynku. Ubiegły rok zamknęliśmy wzrostem sprzedaży LNG o ponad 100 proc. r/r, a plan na kolejne lata przewiduje utrzymanie dynamiki wzrostu. BARTER S.A. systematycznie rozwija infrastrukturę gazową w postaci kriogenicznych autocystern, buduje nowe stacje regazyfikacji oraz co stanowi nowość na rynku oferuje wynajem instalacji mobilnych. Instalacje tego typu cieszą się szczególnym zainteresowaniem klientów ze względu na krótki okres mobilizacji i wynajmu, który odpowiada potrzebom segmentów działających sezonowo np. wytwórnie mas bitumicznych czy suszarnie zbóż. Równocześnie obok działalności rozwoju rynku LNG dynamicznie rozwijany jest hurtowy obrót energią elektryczną oraz gazem ziemnym z wykorzystaniem infrastruktury sieciowej.

e-petrol.pl: Jak firma przygotowuje się do wdrożenia rozwiązań systemu SENT w branży LPG?

BARTER S.A.: Monitorujemy sytuację pod względem nowych informacji w tym zagadnieniu. Planujemy udział w szkoleniach, seminariach i konsultacjach branżowych poświęconych systemowi SENT na rynku LPG. W międzyczasie prowadzimy rozmowy z zaprzyjaźnionymi firmami paliwowymi, które obecnie wykorzystują ten system.  Planujemy zapewnić naszym klientom wsparcie w zakresie wdrożenia systemu SENT, tak aby jego stosowanie było skuteczne dla wszystkich stron uczestniczących w procesie dostawy LPG. 

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu