Jesteś tutaj: Strona Główna » Sekcja Prawna
Szukasz porady? Zadaj pytanie
Zobacz o co pytali inni
Zamów dostęp

Live Chat Software

System monitorowania jakości paliw

e-petrol.pl
2015-03-12 / 09:51
System monitorowania jakości paliw

Konsumenci, dokonując wyboru stacji paliw często kierują się jej lokalizacją a także ceną oferowanego paliwa. Jednakże czynnikiem mającym tu decydujące znaczenie jest jakość tego produktu, która często opiera się wyłącznie o doskonale wypracowany wizerunek marki. Jak powszechnie wiadomo w ostatecznym rozrachunku takie założenie nie zawsze przekłada się na 100 % gwarancję dobrej jakości oferowanego paliwa. Wskazać należy iż dopiero przeprowadzenie odpowiednich badań laboratoryjnych, przy zachowaniu ustalonych norm i procedur, pozwala na dokładną ocenę jakości paliwa. To właśnie dzięki takim systematycznym badaniom została stworzona mapa stacji benzynowych, która pozwala konsumentowi sprawdzić, czy dana stacja była kontrolowana przez Inspekcję Handlowa. Znajduje się ona na stronie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (www.uokik.gov.pl) a by uzyskać potrzebne informacje o stacji wystarczy w odpowiednie pola wpisać nazwę województwa, miasta, oraz rodzaj używanego paliwa (benzyna, olej, LPG).

Aby uzyskać dostęp do publikacji zaloguj się do systemu e-petrol.pl.
Jeśli nie posiadasz jeszcze własnego loginu i hasła zapoznaj się z warunkami dostępu do usługi, a następnie wypełnij formularz rejestracyjny.
Ostatnio zadane pytania
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy
Partner sekcji
Kancelaria Ostrowski i Wspólnicy
Partner sekcji
Instytut Nafty i Gazu

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.