Jesteś tutaj: Strona Główna » Sekcja Prawna
Szukasz porady? Zadaj pytanie
Zobacz o co pytali inni
Zamów dostęp

Live Chat Software

Narodowy Cel Redukcyjny - wprowadzenie obowiązku na kolejne lata

e-petrol.pl
2021-04-20 / 10:56
Narodowy Cel Redukcyjny - wprowadzenie obowiązku na kolejne lata

W ostatnich dniach Sejm uchwalił nowelizację ustawy o monitorowaniu i kontrolowaniu jakości paliw, na mocy której obowiązek realizacji Narodowego Celu Redukcyjnego (NCR) – dotychczas przewidziany wyłącznie dla 2020 roku – zostanie przedłużony na kolejne lata (na stałe) – informuje Zespół kancelarii Cabaj Kotala Doradztwo Podatkowe.

Jak zauważa kancelaria, wymóg ten co do zasady będzie rozliczany w okresach całorocznych; wyjątkiem jest jedynie bieżący rok, w którym osiągnięcie NCR będzie wymagane w okresie od wejścia w życie nowelizacji (14 dni od jej ogłoszenia w Dzienniku Ustaw, czyli ok. początku czerwca) do 31 grudnia 2021 r.

Przedmiotowa nowelizacja nie wprowadza natomiast żadnych innych zmian do sposobu realizacji NCR – zarówno w odniesieniu do kwestii „materialnych” (jakie wolumeny są zaliczane na poczet tego obowiązku, od jakich wyrobów wymóg NCR trzeba realizować, jak obliczyć karę za osiągnięcie zbyt dużej emisji CO2 ze sprzedanych paliw, etc.), jak i formalnych (sprawozdawczość).

Zmiany tego rodzaju znajdują się natomiast w innym projekcie nowelizacji, który wciąż znajduje się na wczesnym, rządowym etapie procesu legislacyjnego; jest on dostępny pod adresem: https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12336300.

Zespół kancelarii Cabaj Kotala Doradztwo Podatkowe będzie na bieżąco informować o wszelkich nowych informacjach w tej sprawie. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zachęca do kontaktu.

Opracowanie:

Zespół kancelarii Cabaj Kotala Doradztwo PodatkoweOstatnio zadane pytania

Zadaj pytanie Redakcji
Jeżeli masz pytanie dotyczące przepisów prawa, związane z działalnością na rynku paliw zadaj je tutaj. Wysyłając je zgadzasz się na jego publikację w naszym serwisie (dane osobowe, adres e-mail nie są publikowane, dzięki czemu zachowujesz pełną anonimowość).
Ukierunkowujące odpowiedzi, pozwalające Ci ocenić złożoność problemu, pojawią się w Sekcji Prawnej e-petrol.pl w dziale Pytań i odpowiedzi (FAQ), najpóźniej po upływie 5 dni roboczych. Udzielą Ci ich eksperci z renomowanych kancelarii prawnych, mający doświadczenie w obsłudze firm energetycznych.

Administratorem danych osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-674), przy ul. Legnickiej 46A/10 »

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:

Administratorem danych osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-674), przy ul. Legnickiej 46A/10.

Dane kontaktowe inspektora ochrony danych w Information Market S.A. tel. +48 71 787 69 69, e-mail: iod@informationmarket.pl.

Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie: art. 6 pkt 1b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych w zakresie dotyczącym udzielenia odpowiedzi na pytanie przesłane przez formularz kontaktowy.

Pani/Pana dane osobowe nie będą udostępniane innym podmiotom.

Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane ani do państwa trzeciego, ani do organizacji międzynarodowej.

Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez administratora do czasu udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie.

Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Posiada Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeśli uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu uzyskania odpowiedzi na zadane pytanie.


* Zaznaczenie pola jest obowiązkowe

Partner sekcji
Kancelaria Ostrowski i Wspólnicy
Partner sekcji
Instytut Nafty i Gazu

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.