Jesteś tutaj: Strona Główna » Sekcja Prawna
Szukasz porady? Zadaj pytanie
Zobacz o co pytali inni
Zamów dostęp

Live Chat Software

Cofnięcie koncesji, a skarga do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka

e-petrol.pl
2014-11-06 / 11:52
Cofnięcie koncesji, a skarga do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka

W art. 58 ust. 1 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U. Nr 173, poz. 1807), wymieniono dwa przypadki, których wystąpienie obliguje organ koncesyjny do wydania decyzji o cofnięciu koncesji. Pierwszym z nich jest wydanie prawomocnego orzeczenia zakazującego przedsiębiorcy wykonywania działalności gospodarczej objętej koncesją (może nastąpić w postępowaniu karnym czy postepowaniu upadłościowym). Drugim przypadkiem uzasadniającym obowiązkowe cofnięcie koncesji, jest brak podjęcia przez przedsiębiorcę w wyznaczonym terminie działalności objętej koncesją (mimo wezwania organu koncesyjnego) lub trwałe zaprzestanie wykonywania działalności gospodarczej objętej koncesją. W przypadku natomiast, gdy cofnięcie koncesji dokonane przez organ nastąpiło w sposób nieuprawniony to każda osoba (w tym wypadku przedsiębiorca), której prawa, zagwarantowane w Europejskiej Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności zostały naruszone może złożyć skargę do ETPCz pod warunkiem, iż wykorzysta wcześniej wszelkie możliwe środki odwoławcze dostępne w kraju.

Aby uzyskać dostęp do publikacji zaloguj się do systemu e-petrol.pl.
Jeśli nie posiadasz jeszcze własnego loginu i hasła zapoznaj się z warunkami dostępu do usługi, a następnie wypełnij formularz rejestracyjny.
Ostatnio zadane pytania
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy
Partner sekcji
Cabaj Kotala Doradztwo Podatkowe Sp. z o.o.
Partner sekcji
Instytut Nafty i Gazu

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.