Jesteś tutaj: Strona Główna » Sekcja Prawna
Szukasz porady? Zadaj pytanie
Zobacz o co pytali inni
Zamów dostęp

Live Chat Software

Mam zamiar ogrzewać pomieszczenie do działalności gospodarczej gazem z butli plus nagrzewnica (oczywiście chciałbym wrzucić gaz w koszty działalności). Czy jestem zobowiązany odprowadzać akcyzę jak to wygląda?

e-petrol.pl
2014-01-13 / 12:47

Od 1 listopada 2013 roku opodatkowaniu podatkiem akcyzowym podlega m.in. sprzedaż wyrobów gazowych na rzecz finalnego nabywcy gazowego. Przez finalnego nabywcę gazowego rozumie się podmiot, który nabywa i zużywa wyroby gazowe na potrzeby własne. Jeżeli finalny podmiot gazowy zużywa nabyte wyroby gazowe na cele prowadzonej działalności gospodarczej np. tak jak Pan w celu ogrzewania pomieszczeń, w których prowadzona jest działalność gospodarcza, sprzedaż wyrobów gazowych podlega opodatkowaniu akcyzą. W związku z przedmiotową transakcją podatnikiem podatku akcyzowego będzie podmiot...

Aby uzyskać dostęp do publikacji zaloguj się do systemu e-petrol.pl.
Jeśli nie posiadasz jeszcze własnego loginu i hasła zapoznaj się z warunkami dostępu do usługi, a następnie wypełnij formularz rejestracyjny.
Ostatnio zadane pytania
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy
Partner sekcji
Cabaj Kotala Doradztwo Podatkowe Sp. z o.o.
Partner sekcji
Instytut Nafty i Gazu

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.