Jesteś tutaj: Strona Główna » Sekcja Prawna
Szukasz porady? Zadaj pytanie
Zobacz o co pytali inni
Zamów dostęp

Live Chat Software

Przedłużenie terminu do złożenia zeznania i zapłaty CIT-8 tylko dla niektórych podatników podatku dochodowego od osób prawnych

e-petrol.pl
2020-03-26 / 07:08
Przedłużenie terminu do złożenia zeznania i zapłaty CIT-8 tylko dla niektórych podatników podatku dochodowego od osób prawnych

Pojawił się projekt rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie przedłużenia terminu do złożenia zeznania o wysokości dochodu osiągniętego (straty poniesionej) i wpłaty należnego podatku przez niektórych podatników podatku dochodowego od osób prawnych. Sprawdź komu może zostać wydłużony termin do zapłaty CIT-8.

Projektowana w rozporządzeniu regulacja wydłuża termin do złożenia zeznania CIT-8 i wpłaty należnego podatku do dnia 31 lipca 2020 r. i obejmuje podatników, których rok podatkowy rozpoczął się po dniu 31 grudnia 2018 r. i zakończy się przed dniem 1 kwietnia 2020 r. Projekt rozporządzenia znajdzie zastosowanie do podatników osiągających wyłącznie dochody wolne od podatku na podstawie art. 17 ust. 1 ustawy o CIT, a także tych podatników, którzy są podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, dla których przychody z działalności pożytku publicznego, o której mowa w art. 4 tej ustawy stanowią co najmniej 80% wszystkich przychodów.

Opracowanie:

Agnieszka Zachorska
konsultant prawny
Kancelaria Ostrowski i Wspólnicy

https://ostrowski.legal/koronawirus/
Partner sekcji
KW Kruk i Wspólnicy Kancelaria Prawnicza Sp.k.
Partner sekcji
Kancelaria Ostrowski i Wspólnicy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.