e-petrol.pl: cena diesla mocno w górę

Przed tradycyjnie wyjazdowym okresem na początku listopada dla tankujących benzynę mamy niezłe wiadomości – Pb95 potaniała do poziomu 5,08 zł/l i wysoce prawdopodobne są dalsze zmiany spadkowe dla tego paliwa w kolejnych tygodniach.

Spadek cen dotyczy także benzyny 98-oktanowej, która potaniała do poziomu 5,39 zł/l, który ostatni raz na stacjach notowany był pod koniec sierpnia.

Gorsze wiadomości usłyszą niestety tankujący olej napędowy i autogaz. Pierwsze z wymienionych paliw podrożało aż o 9 gr na litrze – aktualnie wyceniany jest on na 5,24 zł/l, a ostatni raz taka średnia na polskich stacjach pojawiła się w sierpniu 2014 roku. Autogaz natomiast średnio kosztuje o 5gr więcej niż w minioną środę, czyli 2,54 zł/l. To również dawno nie widziany wynik na polskich stacjach, bowiem ostatnio takie ceny LPG notowaliśmy w listopadzie 2014.

Jeśli chodzi o regionalne zróżnicowanie cen w tym tygodniu – najkorzystniej Pb95 zatankować można na Górnym Śląsku, Śląsku Opolskim i w regionie świętokrzyskim – tam cena wynosi 5,05 zł/l. Przeciwny kraniec tabeli zajmuje województwo lubuskie z ceną 5,18 zł/l. Najtańszy diesel jest w Wielkopolsce, gdzie kosztuje średnio 5,18 zł/l. Najdrożej natomiast płacą za niego kierowcy świętokrzyscy – kosztuje on tam 5,28 zł/l.

Raport - Polski Rynek Paliw 2022/2023

Rynek paliw Polsce w latach 2022 i 2023 przechodził dynamiczne zmiany, dlatego w najnowszej edycji Raportu przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych informacji, analiz cenowych i prognoz na rok 2024. 

Raport - Polski Rynek Paliw 2022/2023

Pozostałe aktualności

Inwestycje w czeskiej rafinerii Orlenu

Inwestycje w czeskiej rafinerii Orlenu

Unipetrol z Grupy Orlen buduje instalację odzysku ciepła w zakładzie produkcyjnym w Kralupach nad Wełtawą.

Kazachstan przedłuża zakaz eksportu

Kazachstan przedłuża zakaz eksportu

Zakaz eksportu paliw z Kazachstanu transportem drogowym został przedłużony o kolejne sześć miesięcy.

Aktywa Lukoila w Bułgarii mogą zostać sprzedane

Aktywa Lukoila w Bułgarii mogą zostać sprzedane

Lukoil dokona przeglądu swojej strategii dotyczącej rafinerii w Burgas i innych aktywów w Bułgarii i możliwe, że finalnie wystawi je na sprzedaż.

USA nie skorzystają na niskich cenach ropy

USA nie skorzystają na niskich cenach ropy

Z przyczyn technicznych władze USA mogą nie być w stanie w pełni wykorzystać spadających cen surowców w celu uzupełnienia wyczerpanych rezerw – podała agencja Bloomberg.

Nowy pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej

Nowy pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej

W poniedziałek dotychczasowy wiceminister klimatu Adam Gibourge-Czetwertyński został powołany przez premiera Mateusza Morawieckiego na stanowisko pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej - podało Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Jak uzyskać dostęp do Krajowego Systemu e-Faktur?

Jak uzyskać dostęp do Krajowego Systemu e-Faktur?

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa zapraszają na ogólnopolski cykl spotkań on-line mający przybliżyć główne założenia KSeF mikroprzedsiębiorcom. Ministerstwo zachęca, aby zalogować się do Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF) i przetestować jego możliwości.