Jesteś tutaj: Strona Główna » Notowania » Komentarz do rynku
Notowania i raporty cenowe
Live Chat Software

Wakacyjnych spadków cen ciąg dalszy

e-petrol.pl
2015-08-12 / 13:19
Wakacyjnych spadków cen ciąg dalszy

W tym tygodniu średnie ceny wszystkich paliw poszły w dół. Najbardziej potaniała mniej popularna benzyna 98, a najmniej autogaz.

Benzyna bezołowiowa 98 odnotowała w tym tygodniu pięciogroszowy spadek średniej ceny detalicznej na rynku krajowym. Obecnie kosztuje ona 5,19 zł/l, gdzie tydzień temu jej cena znajdowała się na poziomie 5,24 zł/l.

Litr benzyny 95-oktanowej kosztuje obecnie średnio 4,92 zł. Oznacza to, że przeciętna cena tego paliwa spadła o 3 grosze z ubiegłotygodniowego poziomu 4,95 zł/l. Ostatni raz benzyna ta była w podobnej cenie w połowie czerwca 2015 roku (według danych portalu e-petrol.pl).

Średnia cena diesla uplasowała się w obecnotygodniowym notowaniu na poziomie 4,52 zł i jest to o 3 grosze mniej niż przed tygodniem. Poprzednio przeciętna cena za litr oleju napędowego wynosiła 4,55 zł. 

Po niespełna trzech tygodniach wzrostu średniej ceny detalicznej autogaz w końcu potaniał. Obecnie kosztuje on przeciętnie 1,92 zł/l. Czyli o 1 grosz mniej niż przed tygodniem. 

W tym tygodniu najniższe średnie ceny obydwóch benzyn odnotowane zostały w Białymstoku. Litr 95-ki kosztuje tam przeciętnie 4,81 zł, natomiast 98-oktanowej benzyny - 5,08 zł. Najtańszy olej napędowy kierowcy zatankują w Warszawie, jego średnia cena znajduje się tam na poziomie 4,40 zł/l. Dla posiadaczy instalacji gazowych w pojazdach atrakcyjny jest Rzeszów. LPG kosztuje tam przeciętnie 1,81 zł/l. 

Najwyższa średnia cena benzyny 95 została odnotowana w Szczecinie, Olsztynie oraz Opolu i wynosi 4,96 zł/l. Litr benzyny 98miooktanowej najdroższy jest w Szczecinie, kosztuje tam przeciętnie 5,26 zł. Gorzów Wielkopolski w tym tygodniu posiada najdroższy olej napędowy. Diesel kosztuje tam średnio 4,72 zł/l. Najwyższa przeciętna cena autogazu tym razem jest w Opolu i wynosi 2,02 zł/l. 


Poprzednie komentarze
e-petrol.pl: koniec obniżek na polskich stacjach?

e-petrol.pl: koniec obniżek na polskich stacjach?

2020-02-21

Na przestrzeni ostatniego tygodnia mieliśmy do czynienia ze zmianami cen w polsk...

e-petrol.pl: diesel nareszcie tanieje

e-petrol.pl: diesel nareszcie tanieje

2020-02-19

Długo oczekiwana przez tankujących diesla kierowców przecena tego paliwa w końcu...

e-petrol.pl: diesel skutecznie opiera się obniżkom

e-petrol.pl: diesel skutecznie opiera się obniżkom

2020-02-14

Na stacjach paliw w mijającym tygodniu taniały benzyny i autogaz. Pomimo wyraźne...

e-petrol.pl: benzyna i LPG potaniały

e-petrol.pl: benzyna i LPG potaniały

2020-02-12

Aktualny poziom cen detalicznych jest dla wszystkich paliw prócz diesla niższy n...

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.