e-petrol.pl: na stacjach drożej

Zgodnie z przewidywaniami analityków e-petrol.pl zobaczyliśmy w tym tygodniu zmianę zwyżkową cen detalicznych wszystkich paliw.

W tym tygodniu benzyna 95-oktanowa podrożała o 7 groszy do poziomu 6,46 zł/l, a olej napędowy o 10 gr i kosztuje średnio 6,49 zł/l. Zmiany zwyżkowe nie ominęły w tym tygodniu autogazu - ta popularna alternatywa kosztuje dzisiaj 2,68 zł/l, a więc o grosze więcej niż w minioną środę.

Taka wiadomość nie jest z pewnością miła dla kierowców wyjeżdżających na rozpoczynające się wakacje. Warto jednak zauważyć, że niektóre z sieci już ogłosiły swoje coroczne programy lojalnościowe dające turystom okazję na obniżenie rachunków za tankowanie. Niewykluczone, że w kolejnych dniach dołączą do nich następne duże sieci stacji paliw.

Najtaniej w tym tygodniu benzynę Pb95 tankuje się na Warmii i Mazurach - 6,36 zł/l, a najdrożej na Podlasiu, gdzie litr tego paliwa średnio kosztuje 6,60 zł/l. Podlasie to także region o najdroższym dieslu, gdzie kosztuje on 6,61 zł/l. Najtańszy olej napędowy jest w województwach warmińsko-mazurskim i śląskim. tam średnia tego paliwa wynosi  6,41 zł/l.
Program Partnerski ENERGIA PALIW