e-petrol.pl: skala obniżek zaskakuje

Pomimo drożejącej na świecie ropy naftowej i paliw gotowych na stacjach benzynowych w Polsce królują obniżki. Ich skala w przypadku 95-oktanowej benzyny i oleju napędowego jest imponująca.

e-petrol.pl: skala obniżek zaskakuje
Po wynoszącej 21 groszy obniżce Pb95 kosztuje średnio 6,39 zł/l i jest najtańsza w tym roku. Niewiele mniej potaniał olej napędowy - jego średnia ogólnopolska cena spadła o 18 groszy do poziomu 6,25 zł/l. Ze spadkowej tendencji wyłamał się jedynie autogaz, który podrożał o 7 groszy i aktualnie płaci się za niego przeciętnie 2,89 zł/l. 

Ceny paliw na stacjach różnią się m.in. od ich typu, marki czy lokalizacji - w przeprowadzonym w tym tygodniu badaniu, które pokazuje ich spektakularny spadek, e -petrol.pl odnotował nawet tak niskie ceny, jak  6,12 zł za litr popularnej "95" oraz 6,00 zł za tę samą ilość ON. 

W tym tygodniu najkorzystniej zatankować benzynę 95-oktanową na Opolszczyźnie, Pomorzu, i w województwie świętokrzyskim, gdzie jej litr kosztuje średnio 6,37 zł. W ostatnim z wymienionych regionów z ceną 6,22 zł/l jest najtańszy olej napędowy, natomiast na Kujawach i Pomorzu najmniej płaci się za litr autogazu - 2,77 zł. 

Najdrożej jest zaś na Pomorzu Zachodnim, Lubelszczyźnie i Dolnym Śląsku. W pierwszym regionie najwięcej kosztuje benzyna 95-oktanowa: 6,52 zł/l, w drugim  - z ceną wynoszącą 6,42 zł/l - diesel, a w ostatnim LPG, za którego litr płaci się przeciętnie 2,99 zł.  

Pozostałe aktualności

Problemy TotalEnergies w Port Arthur w Teksasie

Problemy TotalEnergies w Port Arthur w Teksasie

Agencja Reutera podała, że w piątek w rafinerii należącej do TotalEnergies jednostka destylacji ropy naftowej (CDU) o wydajności 238 tys. baryłek dziennie (bpd) została zamknięta.

Chiny twierdzą, że rynek wciąż będzie potrzebował paliw kopalnych

Chiny twierdzą, że rynek wciąż będzie potrzebował paliw kopalnych

Wycofywanie paliw kopalnych jest nierealne, ponieważ ropa naftowa, gaz ziemny i węgiel będą w dalszym ciągu odgrywać kluczową rolę w globalnych dostawach energii i bezpieczeństwie energetycznym, powiedział specjalny wysłannik Chin ds. klimatu Xie Zhenhua w przemówieniu, do którego dostęp uzyskała agencja Reutera.

USA i Kanada zajmą miejsce Rosji i Arabii Saudyjskiej?

USA i Kanada zajmą miejsce Rosji i Arabii Saudyjskiej?

Bloomberg donosi, że kanadyjskie dostawy ropy z amerykańskich terminali w Zatoce Meksykańskiej mogą wzrosnąć w przyszłym miesiącu. W październiku wolumen dostaw ze złóż z tego rejonu może wzrosnąć 6-krotnie, do poziomu 11 mln baryłek.

W stolicy Wielkopolski zatankujemy wodór

W stolicy Wielkopolski zatankujemy wodór

Orlen poinformował, że klienci wkrótce będą mogli zatankować nowe, ekologiczne paliwo. Koncern rozpoczął w Poznaniu testy swojej pierwszej w Polsce, ogólnodostępnej całodobowej stacji wodorowej, która będzie zasilać samochody osobowe, ciężarowe, a przede wszystkim miejskie autobusy.

Węgry otrzymają dostawy ropy i gazu z Rosji

Węgry otrzymają dostawy ropy i gazu z Rosji

Szef węgierskiego MSZ Peter Szijjártó poinformował, że otrzymał gwarancje od ministra spraw zagranicznych Rosji Siergieja Ławrowa, że dostawy rosyjskich surowców energetycznych będą kontynuowane zgodnie z warunkami zawartych wcześniej kontraktów.

Przez porty w Noworosyjsku i Primorsku nie płyną paliwa

Przez porty w Noworosyjsku i Primorsku nie płyną paliwa

Od piątku spółka Transnieft wstrzymała w portach Noworosyjsk i Primorsk załadunek na eksport oleju napędowego, który docierał tam rurociągami produktowymi Południe i Północ – powiedział przedstawiciel firmy Igor Demin.