e-petrol.pl: ceny diesla z efektem jo-jo

Tankujący olej napędowy krótko cieszyli się obniżkami cen tego paliwa. Z najnowszego badania stacji, przeprowadzonego przez e-petrol.pl wynika, że diesel znów znacząco podrożał.

Tuż przed początkiem wakacji za litr oleju napędowego kierowcy płacą przeciętnie 6,22 zł, tj. aż o 11 groszy więcej niż przed tygodniem. Spadły natomiast - odpowiednio o 2 i 3 grosze - średnie ogólnopolskie ceny benzyny Pb95 i autogazu. Aktualnie wynoszą one 6,49 i 2,89 zł/l.

Na paliwowej mapie Polski najbardziej atrakcyjnymi cenowo regionami są obecnie Opolszczyzna, Wielkopolska i Podkarpacie. W pierwszym z nich najmniej kosztuje benzyna 95-oktanowa - 6,35 zł/l. W drugim z ceną 6,14 zł/l jest najtańszy olej napędowy, a w trzecim LPG, za którego litr w Polsce południowo-wschodniej płaci się 2,79 zł.

Najwyższe ceny Pb95 e-petrol.pl zarejestrował w tym tygodniu na Dolnym Śląsku, Kujawach i Pomorzu oraz na Lubelszczyźnie, gdzie jej litr kosztuje przeciętnie 6,55 zł. Również w województwie lubelskim oraz świętokrzyskim, na Mazowszu i Podlasiu najwięcej płaci się za tę samą ilość diesla - 6,22 zł. Już tylko w dwóch częściach Polski średnia cena autogazu utrzymuje się powyżej 3 złotych. Z taką sytuacją mamy do czynienia w województwie zachodniopomorskim oraz na Dolnym Śląsku, gdzie ceny tego paliwa wynoszą 3,02 i 3,01 zł/l.
Program Partnerski ENERGIA PALIW

Pozostałe aktualności

e-petrol.pl: sprawdziły się spadkowe prognozy

e-petrol.pl: sprawdziły się spadkowe prognozy

W tym tygodniu koszt tankowania obu benzyn i oleju napędowego jest niższy niż w ubiegłą środę. Przecena nie dotyczy jednak średniej ceny autogazu na krajowych stacjach.

Sprytni złodzieje paliwa złapani na gorącym uczynku

Sprytni złodzieje paliwa złapani na gorącym uczynku

Kryminalni z gnieźnieńskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 21 i 24 lat z gminy Żnin, którzy kradli tablice rejestracyjne, a następnie posługiwali się nimi w czasie tankowania paliwa, za które nie płacili.

Huti atakują statki na Morzu Czerwonym

Huti atakują statki na Morzu Czerwonym

Ruch Huti w Jemenie, wspierany przez Iran, przeprowadził ataki na dwa statki na Morzu Czerwonym, w tym tankowiec naftowy - poinformował rzecznik wojskowy Huti, Yahya Saree.

ExxonMobil ma siódmy projekt wydobycia ropy naftowej w Gujanie

ExxonMobil ma siódmy projekt wydobycia ropy naftowej w Gujanie

ExxonMobil kontynuuje intensywne inwestycje w Gujanie, planując nowy projekt, którego uruchomienie ma nastąpić w 2029 roku. Dzięki niemu potencjał wydobywczy Gujany w zakresie ropy naftowej ma przekroczyć 1,4 mln baryłek dziennie (bbl/d).

Współpraca w dziedzinie ładowania pojazdów elektrycznych w Europie

Współpraca w dziedzinie ładowania pojazdów elektrycznych w Europie

TotalEnergies i SSE tworzą spółkę joint venture w celu rozwoju infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Japonia reaguje na niedobory paliw lotniczych

Japonia reaguje na niedobory paliw lotniczych

Japonia planuje zwiększyć produkcję i import paliwa lotniczego, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu ze strony linii lotniczych w związku z boomem turystycznym - wynika z projektu rządowego przedstawionego we wtorek.