MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

e-petrol.pl: autogaz mocno w górę

W drugim tygodniu stycznia na stacjach nadal wyraźnie rosną ceny autogazu, które od ostatniego notowania e-petrol.pl poszły w górę o 10 groszy. Od początku roku LPG podrożało już o 22 grosze.

e-petrol.pl: autogaz mocno w górę
Właściciele pojazdów z instalacją gazową boleśnie odczuwają skutki przywrócenia 23 proc. stawki VAT, wprowadzenia wyższej akcyzy i opłaty paliwowej oraz wzrostów cen LPG w dostawach do stacji. Aktualnie za litr autogazu płacą przeciętnie 3,13 zł. Symbolicznie zmieniły się natomiast średnie ogólnopolskie ceny benzyny Pb95 oraz oleju napędowego, które spadły o grosz do poziomu 6,56 i 7,68 zł/l. 

W tym tygodniu benzyna Pb95 jest najtańsza w województwie łódzkim, gdzie kosztuje przeciętnie 6,45 zł/l. Olej napędowy z ceną 7,54 zł/l kosztuje najmniej w województwie warmińsko-mazurskim. LPG jest zaś najbardziej atrakcyjne cenowo w województwie świętokrzyskim, w którym płaci się za jego litr 3,06 zł. 

Benzyna 95-oktanowa oraz diesel są najdroższe na Opolszczyźnie, gdzie za ich litr płaci się średnio 6,62 i 7,77 zł. LPG najwięcej kosztuje na Podlasiu - 3,20 zł/l.

Jakość, pewność i dywersyfikacja dostaw gazu

Pozostałe aktualności

Orlen obniża cenę oleju napędowego
Orlen obniża cenę oleju napędowego
We wtorek prezes PKN Orlen Daniel Obajtek napisał na Twitterze, że na stacjach Orlenu cena oleju napędowego jest niższa średnio o 20 gr za litr.
Ograniczenia w dostawach energii we Francji
Ograniczenia w dostawach energii we Francji
Ogólnokrajowy strajk przeciwko planowanym reformom emerytalnym ograniczył we wtorek dostawy prądu we Francji i zakłócił dostawy paliw z rafinerii.
Aramco Trading zwiększa handel ropą i paliwami
Aramco Trading zwiększa handel ropą i paliwami
Saudi Aramco i inni producenci ropy z Bliskiego Wschodu zintensyfikowali swoją działalność handlową aby zwiększyć dochody po załamaniu cen ropy w 2014 roku. Aramco Trading poinformowało we wtorek, że jego dzienny wolumen handlowy wynosi już 6 mln baryłek ropy naftowej i produktów paliwowych.
Ceny maksymalne na paliwa?
Ceny maksymalne na paliwa?
W sondażu przeprowadzonym przez agencję IBRiS dla Radia ZET pytano Polaków w jakich obszarach państwo powinno wpływać na ceny usług lub produktów.
Koncern BP podwoił zyski
Koncern BP podwoił zyski
W 2022 r. brytyjska firma BP odnotowała rekordowy zysk w wysokości blisko 28 miliardów USD i podwyższyła dywidendę. Jednocześnie wycofała się z planów ograniczenia wydobycia ropy i gazu oraz redukcji emisji dwutlenku węgla do 2030.
Węgierski MOL rozważa sprzedaż stacji benzynowych w Słowenii
Węgierski MOL rozważa sprzedaż stacji benzynowych w Słowenii
Węgierska firma naftowo-gazowa MOL rozważa sprzedaż niektórych ze swoich 53 stacji benzynowych w Słowenii w celu uzyskania zgody Komisji Europejskiej na zakup stacji OMV w tym kraju, podały słoweńskie media.