e-petrol.pl: LPG drożeje - po raz pierwszy od lipca

W trwającym właśnie 42. tygodniu roku zobaczyliśmy spadki cen Pb95 i ON, jednak najbardziej interesująca jest 3-groszowa zmiana zwyżkowa w ogólnopolskiej średniej cenie autogazu. Nastąpiła ona po raz pierwszy od połowy lipca.

W przypadku benzyny 95-oktanowej zobaczyliśmy zmianę spadkową wynoszącą aż 5 gr na litrze - średnia cena tego paliwa dzisiaj to 4,39 zł/l. W przypadku benzyny w odmianie 98-oktanowej cena pozostaje na poziomie zaobserwowanym w ubiegłym tygodniu, czyli 4,74 zł/l. O 5 groszy tanieje także diesel, sprzedawany średnio w cenie 4,29 zł/l.
 
Najniższe ceny w tym tygodniu zanotowaliśmy w województwie śląskim - benzyna Pb95 kosztuje tam 4,31 zł/l, a także w województwie świętokrzyskim - tam cena diesla wynosi średnio 4,14 zł/l. Najtańszy autogaz zatankować można w województwie łódzkim - kosztuje on 1,96 zł/l. Najwyższe ceny paliwa podstawowych pojawiły się w tym tygodniu w województwie kujawsko-pomorskim, gdzie litr Pb95 kosztuje 4,51 zł/l, a litr oleju napędowego - 4,40 zł/l. Podobny wynik w średniej dla ON dotyczy także Opolszczyzny. Najwyższa średnia dla LPG  pojawiła się na Pomorzu Zachodnim – wyniosła 2,13 zł/l.Raport - Polski Rynek Paliw 2022/2023

Rynek paliw Polsce w latach 2022 i 2023 przechodził dynamiczne zmiany, dlatego w najnowszej edycji Raportu przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych informacji, analiz cenowych i prognoz na rok 2024. 

Raport - Polski Rynek Paliw 2022/2023

Pozostałe aktualności

Inwestycje w czeskiej rafinerii Orlenu

Inwestycje w czeskiej rafinerii Orlenu

Unipetrol z Grupy Orlen buduje instalację odzysku ciepła w zakładzie produkcyjnym w Kralupach nad Wełtawą.

Kazachstan przedłuża zakaz eksportu

Kazachstan przedłuża zakaz eksportu

Zakaz eksportu paliw z Kazachstanu transportem drogowym został przedłużony o kolejne sześć miesięcy.

Aktywa Lukoila w Bułgarii mogą zostać sprzedane

Aktywa Lukoila w Bułgarii mogą zostać sprzedane

Lukoil dokona przeglądu swojej strategii dotyczącej rafinerii w Burgas i innych aktywów w Bułgarii i możliwe, że finalnie wystawi je na sprzedaż.

USA nie skorzystają na niskich cenach ropy

USA nie skorzystają na niskich cenach ropy

Z przyczyn technicznych władze USA mogą nie być w stanie w pełni wykorzystać spadających cen surowców w celu uzupełnienia wyczerpanych rezerw – podała agencja Bloomberg.

Nowy pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej

Nowy pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej

W poniedziałek dotychczasowy wiceminister klimatu Adam Gibourge-Czetwertyński został powołany przez premiera Mateusza Morawieckiego na stanowisko pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej - podało Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Jak uzyskać dostęp do Krajowego Systemu e-Faktur?

Jak uzyskać dostęp do Krajowego Systemu e-Faktur?

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa zapraszają na ogólnopolski cykl spotkań on-line mający przybliżyć główne założenia KSeF mikroprzedsiębiorcom. Ministerstwo zachęca, aby zalogować się do Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF) i przetestować jego możliwości.