e-petrol.pl: ceny w górę

W tym tygodniu wszystkie paliwa na polskich stacjach odnotowały zmianę zwyżkową – najwyraźniejsza dotyczy benzyny 95-oktanowej, która podrożała o 4 gr na litrze.

Średnia cena Pb95 w tym tygodniu wyniosła 4,23 zł/l. W cenie benzyny 98-oktanowej zmiana w górę wyniosła 3 grosze i paliwo to kosztuje średnio 4,56 zł/l. W cenie oleju napędowego odnotowaliśmy dwugroszową podwyżkę i średnia ogólnopolska cena tego paliwa to 4,19 zł/l. Drożeje także autogaz, który kosztuje średnio 1,98 zł/l – o 2 grosze więcej niż w ubiegłą środę.

Najtańszym z województw w tym tygodniu jest Śląskie, gdzie litr benzyny Pb95 kosztuje 4,18 zł/l, a olej napędowy 4,12 zł/l. Przeciwny kraniec tabeli należy do Kujaswko-Pomorskiego, gdzie litr benzyny kosztuje 4,27 zł/l, a także do Podkarpacia, Opolszczyzny i Pomorza Zachodniego, gdzie za litr diesla płaci się 4,23 zł. Różnice w regionalnych cena autogazu także są znaczące – najtaniej tankują mieszkańcy Wielkopolskiego, Warmińsko-Mazurskiego i Łódzkiego, gdzie LPG kosztuje 1,94 zł, najdrożej zaś na Mazowszu – tam za litr autogazu płaci się 2,08 zł.

Najtańszą benzynę wśród stolic wojewódzkich mamy we Wrocławiu – po 4,18 zł/l, olej napędowy zaś w Łodzi – po 4,11 zł/l. Najdroższym miastem jest natomiast Gorzów Wielkopolski – tam litr Pb95 sprzedawany jest po 4,27 zł/, a litr diesla – po 4,23 zł/l.

Raport - Polski Rynek Paliw 2022/2023

Rynek paliw Polsce w latach 2022 i 2023 przechodził dynamiczne zmiany, dlatego w najnowszej edycji Raportu przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych informacji, analiz cenowych i prognoz na rok 2024. 

Raport - Polski Rynek Paliw 2022/2023

Pozostałe aktualności

Inwestycje w czeskiej rafinerii Orlenu

Inwestycje w czeskiej rafinerii Orlenu

Unipetrol z Grupy Orlen buduje instalację odzysku ciepła w zakładzie produkcyjnym w Kralupach nad Wełtawą.

Kazachstan przedłuża zakaz eksportu

Kazachstan przedłuża zakaz eksportu

Zakaz eksportu paliw z Kazachstanu transportem drogowym został przedłużony o kolejne sześć miesięcy.

Aktywa Lukoila w Bułgarii mogą zostać sprzedane

Aktywa Lukoila w Bułgarii mogą zostać sprzedane

Lukoil dokona przeglądu swojej strategii dotyczącej rafinerii w Burgas i innych aktywów w Bułgarii i możliwe, że finalnie wystawi je na sprzedaż.

USA nie skorzystają na niskich cenach ropy

USA nie skorzystają na niskich cenach ropy

Z przyczyn technicznych władze USA mogą nie być w stanie w pełni wykorzystać spadających cen surowców w celu uzupełnienia wyczerpanych rezerw – podała agencja Bloomberg.

Nowy pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej

Nowy pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej

W poniedziałek dotychczasowy wiceminister klimatu Adam Gibourge-Czetwertyński został powołany przez premiera Mateusza Morawieckiego na stanowisko pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej - podało Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Jak uzyskać dostęp do Krajowego Systemu e-Faktur?

Jak uzyskać dostęp do Krajowego Systemu e-Faktur?

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa zapraszają na ogólnopolski cykl spotkań on-line mający przybliżyć główne założenia KSeF mikroprzedsiębiorcom. Ministerstwo zachęca, aby zalogować się do Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF) i przetestować jego możliwości.