Jesteś tutaj: Strona Główna » Notowania » Komentarz do rynku
Notowania i raporty cenowe
Live Chat Software

e-petrol.pl: paliwa ciągle odrabiają straty

e-petrol.pl
2020-06-17 / 15:15
e-petrol.pl: paliwa ciągle odrabiają straty

Kolejny tydzień przywracania gospodarki na tory sprzed epidemii koronawirusa oznacza dalsze podwyżki na stacjach. Z najnowszego raportu e-petrol.pl wynika, że w ciągu minionych kilku dni sprzedawcy paliw znów o kilka groszy podnieśli ceny.

Najbardziej - o 6 groszy - podrożała benzyna 98-oktanowa, której litr kosztuje dziś przeciętnie 4,49 PLN. Wynoszący 5 groszy wzrost dotyczy ceny LPG - paliwa wyraźnie drożejącego ostatnio w sprzedaży hurtowej. Aktualnie kierowcy tankują je po 1,92 PLN/l. W porównaniu do sytuacji cenowej sprzed tygodnia o 3 grosze więcej płaci się też za zakup litra benzyny Pb95, oferowanej średnio po 4,14 PLN/l. Zaledwie o grosz natomiast podrożał diesel, którego litr wycenia się dziś na 4,15 PLN.

Na paliwowej mapie Polski wśród regionów z najbardziej atrakcyjnymi dla tankujących cenami paliw wyróżnia się Górny Śląsk, na którym najmniej płaci się za tankowanie obu gatunków benzyn: 4,09 i 4,34 PLN/l oraz oleju napędowego, sprzedawanego w identycznej cenie co Pb95. Województwo łódzkie natomiast przoduje z najniższą, średnią ceną za litr autogazu, która wynosi tam 1,87 PLN.

Tankowanie Pb95 najwięcej, bo 4,18 PLN/l, kosztuje na Podlasiu, Kujawach i Pomorzu oraz Opolszczyźnie. W województwach kujawsko-pomorskim i opolskim również najwięcej płaci się za litr mocniejszej odmiany benzyny, która sprzedawana jest tam po 4,54 PLN. Diesel ze średnią ceną równą 4,20 PLN/l jest najdroższy w województwach mazowieckim, zachodniopomorskim oraz wspomnianym opolskim i podlaskim. W północno-zachodniej części Polski najwięcej kosztuje ponadto tankowanie autogazu, którego cena za litr wynosi tam 2,01 PLN/l.  

 

Poprzednie komentarze
e-petrol.pl: ceny w górę

e-petrol.pl: ceny w górę

2020-07-08

W tym tygodniu wszystkie paliwa na polskich stacjach odnotowały zmianę zwyżkową ...

e-petrol.pl: jaki początek lipca?

e-petrol.pl: jaki początek lipca?

2020-07-03

Początek wakacji to okres bardzo słabych marż operatorów stacyjnych, dlatego prz...

e-petrol.pl: spokojnie na stacjach

e-petrol.pl: spokojnie na stacjach

2020-07-01

Pierwsze dni wakacji przynoszą symboliczne zmiany na stacyjnych pylonach, a jedy...

e-petrol.pl: benzyna droższa od diesla

e-petrol.pl: benzyna droższa od diesla

2020-06-26

Zamiana kolejności paliw na stacyjnych pylonach nie powinna budzić szczególnych ...

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.