Jesteś tutaj: Strona Główna » Notowania » Komentarz do rynku
Notowania i raporty cenowe
Live Chat Software

e-petrol.pl: spokojnie na stacjach

e-petrol.pl
2020-01-15 / 14:58
e-petrol.pl: spokojnie na stacjach

Jak wynika z najnowszego monitoringu stacji paliw, zrealizowanego przez e-petrol.pl i użytkowników aplikacji tuTankuj, na przestrzeni ostatniego tygodnia ceny na stacjach zmieniły się zaledwie symbolicznie.

Obawy przed możliwością gwałtownych podwyżek, wywołane napiętą sytuacją na Bliskim Wschodzie oraz chwilowo drożejącą ropą, okazały się przedwczesne. W połowie stycznia jedynie o grosz więcej niż przed tygodniem kierowcy płacą za tankowanie litra benzyny Pb95, który kosztuje średnio 4,98 zł. Zakup mocniejszej odmiany benzyny także jest niewiele droższy niż w zeszłym tygodniu, bo cena Pb98 poszła w górę o 2 grosze i wynosi 5,30 zł/l. Wbrew przypuszczeniom, związanym z niskim poziomem marż detalicznych osiąganych obecnie ze sprzedaży oleju napędowego, cena tego paliwa nie wzrosła, a utrzymała ten sam poziom, co tydzień temu i wynosi 5,19 zł/l. Nie zmieniła się również cena autogazu, nadal oferowanego na stacjach średnio po 2,37 zł/l.

Aktualnie liderem pod względem najtańszych paliw na stacjach jest Wielkopolska, gdzie najmniej płaci się za tankowanie Pb98 i diesla - odpowiednio 5,22 i 5,13. W tym regionie najtańszy jest też autogaz, z ceną na poziomie 2,34 zł/l. W tej samej cenie litr autogazu można też kupić na stacjach województwa zachodniopomorskiego oraz łódzkiego, w którym również najmniej - 4,93 zł/l, kosztuje popularna benzyna 95-oktanowa.

Do najdroższych regionów należą zaś w tym tygodniu Kujawy i Pomorze, gdzie najwięcej na stacjach płaci się za benzyny: 5,02 i 5,37 zł/l (taką samą cenę Pb98 e-petrol.pl odnotował także na Mazowszu), Warmia i Mazury z najwyższą ceną diesla równą 5,25 zł/l oraz Małopolska, w której litr LPG kosztuje przeciętnie 2,46 zł.  

Poprzednie komentarze
e-petrol.pl: diesel nareszcie tanieje

e-petrol.pl: diesel nareszcie tanieje

2020-02-19

Długo oczekiwana przez tankujących diesla kierowców przecena tego paliwa w końcu...

e-petrol.pl: diesel skutecznie opiera się obniżkom

e-petrol.pl: diesel skutecznie opiera się obniżkom

2020-02-14

Na stacjach paliw w mijającym tygodniu taniały benzyny i autogaz. Pomimo wyraźne...

e-petrol.pl: benzyna i LPG potaniały

e-petrol.pl: benzyna i LPG potaniały

2020-02-12

Aktualny poziom cen detalicznych jest dla wszystkich paliw prócz diesla niższy n...

e-petrol.pl: wirus zaważy na cenowym wykresie

e-petrol.pl: wirus zaważy na cenowym wykresie

2020-02-07

W ostatnich dniach w cenach na międzynarodowym rynku ropy widzieliśmy lawinowe s...

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.