Notowania i raporty cenowe
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Poniedziałek rozpoczęty przeceną

e-petrol.pl
2021-07-26 / 09:03

Nowy tydzień rozpoczyna się cenami ropy Brent na poziomie 72,62 USD, a więc mamy do czynienia ze zmianami spadkowymi o około 80 centów. W przypadku kontraktów terminowych paliwa dieslowskiego jesteśmy świadkami zmiany w dół o około 5 USD. Nadal czynnikiem mocno determinującym nastroje pozostaje ciążąca popytowi na paliwa groźba szybko rozprzestrzeniającego się wariantu Delta. Bloomberg sugeruje dzisiaj także, że nawet mimo ożywienia u głownych odbiorców energii, takich jak Stany Zjednoczone i Chiny, nadal nie udaje się zredukować zapasów paliw lotniczych.

Ważną wiadomością z ostatnich dni jest ponadto sugestia, że Stany Zjednoczone rozważają ograniczenie sprzedaży irańskiej ropy do Chin – miałoby to pomóc w uzyskaniu korzystniejszego stanowiska w odniesieniu do rozmów o programie nuklearnym Teheranu. Zostały one zawieszone 20 czerwca i jako dotąd nie wiadomo, jakie będzie w nich stanowisko Iranu po zmianie na stanowisku prezydenta islamskiej republiki.

W piątek Baker Hughes podała informację o poziomach czynnych wiertni w USA - ich liczba wzrosła o siedem sztuk w porównaniu z ubiegłym tygodniem. W kalendarium publikacji makroekonomicznych na uwagę zasługuje dzisiaj niemiecki indeks instytutu Ifo. W prognozach cen hurtowych dla rynku polskiego spodziewamy się dzisiaj zmian na plus dla benzyn, a w przypadku średnich destylatów ruch w górę będzie zapewne minimalny. 

dr Jakub Bogucki
Analityk Rynku Paliw
e-petrol.pl
Information Market S.A.


Przedstawione w komentarzu treści, sporządzone z najwyższą starannością i według najlepszej wiedzy autora, mają charakter wyłącznie informacyjny. Information Market S.A. nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji, ani za szkody poniesione w ich wyniku.

Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Codzienny komentarz do rynku ropy i paliw
2021-09-20 / 08:34
2021-09-17 / 14:57
2021-09-17 / 08:09
Komentarz tygodniowy do krajowego rynku paliw

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.