Notowania i raporty cenowe
Live Chat Software

Amerykańsko-chińska umowa ''obudzi'' rynek

e-petrol.pl
2020-01-14 / 07:21

Poranne notowanie cen baryłki lokuje się na poziomie 64,25 USD, a więc zmiana jest zwyżkowa o 25 centów. W kontraktach terminowych paliwa dieslowskiego zmiana także jest „na plus” i wynosi 1,25 USD. Jak podaje agencja Reutera najważniejsze oczekiwania inwestorów dzisiaj i w najbliższych dniach dotyczyć będą podpisania wstępnej umowy handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Chinami, największymi światowymi konsumentami ropy naftowej, oraz na oczekiwaniach dotyczących spadku zapasów ropy naftowej w USA. Wydaje się, że doniesienia o poprawie relacji na linii Pekin-Waszyngton przyćmią dotychczas uznawane za najistotniejsze wiadomości o sytuacji w Iranie.

Ważnym doniesieniem jest też deklaracja ministra energii Arabii Saudyjskiej Abdulaziza bin Salmana, że jego kraj będzie pracował na rzecz stabilności rynku ropy naftowej w czasach zwiększonego napięcia amerykańsko-irańskiego i chce, aby ceny utrzymywały się na stałym poziomie i wzroście popytu - podał Reuters.

W kalendarium publikacji makroekonomicznych na szczególną uwagę zasługuje dzisiaj informacja o zapasach w USA według American Petroleum Institute, która według oczekiwań analityków będzie spadkowa o 0,75 mln baryłek. Ponadto warto też zwrócić uwagę na opublikowany już chiński bilans handlu zagranicznego, który wykazał sporą zwyżkę importu. 

Prognozowane zmiany cen hurtowych dla rynku polskiego na jutro są jednoznacznie spadkowe - dla benzyn i diesla o około 5 zł/m sześc., a dla oleju opałowego - nawet o kilkanaście zł.

dr Jakub Bogucki
Analityk Rynku Paliw
e-petrol.pl
Information Market S.A.Przedstawione w komentarzu treści, sporządzone z najwyższą starannością i według najlepszej wiedzy autora, mają charakter wyłącznie informacyjny. Information Market S.A. nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji, ani za szkody poniesione w ich wyniku.


Codzienny komentarz do rynku ropy i paliw
2020-01-28 / 15:14
2020-01-27 / 08:03
Komentarz tygodniowy do krajowego rynku paliw

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.