Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze Wschodu
Live Chat Software

Transnieft i Rosnieft wciąż spierają się o koszty transportu ropy

e-petrol.pl
2020-05-15 / 09:41
Transnieft i Rosnieft wciąż spierają się o koszty transportu ropy

W środę z prezydentem Rosji rozmawiał prezes Rosnieftu Igora Sieczina i żalił się na wysokie koszty transportu ropy, a dzień później na te słowa odpowiedział Transnieft, który uważa, że Sieczin posłużył się manipulacją.

Transnieft odpowiedział na słowa prezesa Rosnieftu Igora Sieczina, który podczas spotkania z Putinem pożalił się, że koszt transportu ropy wzrasta w czasie, kiedy ceny ropy spadają. Według doradcy prezesa Transnieftu Igora Demina, prezes Rosnieftu celowo wprowadził Putina w błąd, mieszając wyliczenia ceny baryłki ropy do tony surowca transportowanego ropociągami. 

Według danych Transnieftu średni udział transportu w cenie ropy produkowanej przez Rosnieft w miesiącach styczeń-maj oscyluje w przedziale 11,9 procent - 16,8 procent w przypadku ropy eksportowej, oraz 16,9 procent w przypadku ropy przesyłanej do rafinerii na terenie Rosji. Średni koszt transportu tony ropy wynosi zatem 1,7 tys. rubli za tonę przesłanego surowca.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.