Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Węgierski koncern naftowy inwestuje w tworzywa sztuczne

e-petrol.pl
2019-04-17 / 09:33
Węgierski koncern naftowy inwestuje w tworzywa sztuczne

Grupa MOL podała, że w skład jej grupy kapitałowej wejdzie niemiecka firma Aurora, zajmującą się recyklingiem i produkcją tworzyw sztucznych.

MOL Group podpisał umowę dotyczącą przejęcia firmy Aurora, zajmującej się recyklingiem i produkcją tworzyw sztucznych w zakładach Baden-Württemberg w Niemczech. To przedsiębiorstwo  zajmuje się odzyskiem plastiku z odpadów przemysłowych oraz obróbką i przerobem tworzyw sztucznych, w które następnie zaopatruje m.in. przemysł motoryzacyjny. 

Dzięki transakcji Grupa MOL poszerzy portfel swoich produktów m.in. o szeroką gamę takich tworzyw sztucznych jak: poliamid i polipropylen. Tym samym uzupełni obecną ofertę, na którą składa się polipropylen i polietylen produkowany z ropy naftowej.

Cytowany w komunikacie prasowym Ferenc Horvath, wiceprezes MOL Group, przypomniał, że zgodnie ze strategią MOL do 2030 r. koncern  chce stać się jednym z wiodących graczy na rynku chemicznym w Europie Środkowo-Wschodniej.
Słowa kluczowe: Aurora, MOL, Petrochemia, przejęcie

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu