Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Słabnie wydobycie ropy przez OPEC

e-petrol.pl
2019-04-12 / 09:34
Słabnie wydobycie ropy przez OPEC

Kraje członkowskie organizacji eksporterów ropy realizują plan zmniejszania wydobycia surowca, którego skutkiem jest najniższa produkcja ropy od czterech lat. Tymczasem światowy popyt ma rosnąć w tym roku, co może oznaczać, że surowiec jeszcze podrożeje.

W marcu pompy krajów OPEC pompowały o 534 tys. baryłek na dobę mniej niż w lutym. W efekcie średnie wydobycie sięgnęło 30,02 mln baryłek dziennie, czyli najmniej od lutego 2015 r. Redukcja wydobycia nie jest jednak taka, na jaką zgodzili się wszyscy sygnatariusze porozumienia OPEC+, gdyby tak było, to zdaniem analityków, obecnie ropa kosztowałaby 100 dolarów za baryłkę.  

Problem ilości ropy na rynku zauważa Międzynarodowa Agencja Energii (EIA), która zapowiedziała, że w przyszłości może obniżyć prognozę popytu w związku z sytuacją gospodarczą, bowiem pogorszenie koniunktury na świecie może przełożyć się na mniejsze zapotrzebowanie na ropę. Na razie EIA utrzymała jednak prognozę oczekiwanego w tym roku wzrostu globalnej konsumpcji ropy na poziomie 1,4 mln baryłek dziennie.  

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu