Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Popyt na ropę i gaz będzie rósł

e-petrol.pl
2019-04-04 / 08:49
Popyt na ropę i gaz będzie rósł

Eksperci Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) uważają, że światowy popyt na ropę i gaz będzie rósł, a szczyt zużycia nastąpi w okolicy 2030 r. Później rola ropy będzie się zmniejszać, wzrośnie za to zapotrzebowanie na gaz.

W analizie eksperci napisali, że światowy popyt na ropę naftową powinien osiągnąć szczyt w latach 2030-2035. W dłuższej perspektywie rola surowca będzie jednak malała. Będzie się to wiązało między innymi z przechodzeniem transportu na zasilanie energią elektryczną. Tempo zmian nie będzie jednakowe we wszystkich krajach.  W przypadku krajów OECD przyspieszone odejście od ropy naftowej prognozowane jest już po 2020 roku. Surowiec nabierze natomiast znaczenia w gospodarkach rozwijających się, głównie w Chinach i Indiach.

Zdaniem ekspertów z BGk, przy obecnych tendencjach w 2040 r. ropa powinna odpowiadać za ok. 28 proc. światowego mixu energetycznego przy odrobinę niższym udziale gazu ziemnego.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu