Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Na staraniach OPEC korzystają Stany Zjednoczone

e-petrol.pl
2019-03-20 / 09:50
Na staraniach OPEC korzystają Stany Zjednoczone

Możliwe, że w nadchodzących miesiącach dostawy ropy naftowej na świecie będą rosły głównie za sprawą dostaw surowca z USA, co utrudni wysiłki OPEC i Rosji odnośnie ograniczenia dostaw ropy na globalne rynki.

Kilka tygodni temu minister energii Arabii Saudyjskiej Khalid Al-Falih wysunął propozycję dotyczącą przedłużenia cięć ropy przez producentów z OPEC i jego sojuszników na II połowę 2019 r., ale na razie taka decyzja nie zapadła. Kraje OPEC+ spotkały się w Baku podczas pierwszego ministerialnego posiedzenia. Producenci ropy zadeklarowali kontynuowanie cięcia dostaw ropy na rynki paliw, co najmniej do czerwca, kiedy znów spotkają się, aby zdecydować o możliwym przedłużeniu umowy o niższych dostawach ropy.

Mniejszą podaż ropy od OPEC i sojuszników organizacji wykorzystują Stany Zjednoczone, które przyspieszają produkcję ropy ze złóż łupkowych. Międzynarodowa Agencja Energetyczna podała w zeszłym tygodniu, że Stany Zjednoczone będą napędzać globalny wzrost podaży ropy w ciągu najbliższych pięciu lat, dodając kolejne 4 mln baryłek dziennie do szybko rosnącej produkcji w tym kraju.
Słowa kluczowe: OPEC+, wydobycie ropy w USA

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu