Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Wenezuelski koncern naftowy PdVSA pogrąża się w zapaści

e-petrol.pl
2019-03-15 / 09:50
Wenezuelski koncern naftowy PdVSA pogrąża się w zapaści

W wyniku blackoutu produkcja ropy w PdVSA spadła o połowę, a dalsze sankcje nałożone przez USA sprawiły, że firma straciła dostawców rozpuszczalników. W dodatku w jednej z instalacji wybuchły zbiorniki z ropą.

Hinduski koncern Reliance, posiadający największy kompleks rafineryjny na świecie postanowił zatrzymać dostawy rozpuszczalników dla wenezuelskiej PdVSA, do czasu gdy Stany Zjednoczone nie zdejmą z niej sankcji. Jakby kłopotów było mało, to w środę eksplodowały dwa zbiorniki z rozpuszczalnikiem w kompleksie Petro San Felix, na wschodzie kraju, niszcząc sporą część jego infrastruktury. Bez rozpuszczalników PdVSA nie jest w stanie rozcieńczać ciężkiej wenezuelskiej ropy, a co za tym idzie nie może jej eksportować.

Wenezuelska opozycja zapowiedziała, że chce wpuścić zagranicznych inwestorów do sektora ropy. Lider wenezuelskiej opozycji Juan Guaido przygotowuje przełomowe odwrócenie nacjonalizacji przemysłu energetycznego, zezwalając prywatnym firmom na większą rolę na swoich polach naftowych i państwowym PdVSA.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu