Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Wzrost wynagrodzenia kierownictwa Shell

e-petrol.pl
2019-03-15 / 09:47
Wzrost wynagrodzenia kierownictwa Shell

Szef koncernu Shell zarobił w 2018 r ponad 17 mln funtów (20 mln EUR). To 143 razy więcej niż przeciętny pracownik spółki.

Wzrost wynagrodzenia kierownictwa spółki jest efektem wypracowania przez nią lepszych wyników (Shell zwiększył swoje roczne zyski o prawie 10 mld USD) i wiążącym się z tym programem długoterminowych zachęt i bonusów. Wynagrodzenia są w Shellu są od dawna przedmiotem kontrowersji. Podwyżka wynagrodzenia kierownictwa w ubiegłym roku miała miejsce mimo tego, że zarobki dyrektora generalnego Shella Bena van Beurdena w 2017 w kwocie około 9 mln EUR wywołały bunt akcjonariuszy brytyjsko-holenderskiej spółki.

Komitet ds. Wynagrodzeń firmy stwierdził, że wskaźnik wynagrodzeń jest „zgodny i spójny” z tymi jakie obowiązują w 30. największych spółkach notowanych na giełdzie w Londynie, przy czym brytyjsko-holenderski gigant jest najcenniejszą firmą notowaną w Wielkiej Brytanii.


Słowa kluczowe: Shell, wynagrodzenie zarządu

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu