Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

USA chcą zmniejszyć udział irańskiej ropy w zakupach Chin i Indii

e-petrol.pl
2019-03-15 / 09:42
USA chcą zmniejszyć udział irańskiej ropy w zakupach Chin i Indii

Stany Zjednoczone chcą wpłynąć na Chiny, be te zmniejszyły import irańskiej ropy naftowej o 20 proc., do poniżej miliona baryłek dziennie od maja - informuje agencja Reutera.

Donald Trump chce doprowadzić do maksymalnego ograniczenia eksportu ropy naftowej przez Iran, aby zmusić władze w Teheranie do negocjacji ws. programu nuklearnego.

Zdaniem agencji Reutera USA miałyby przedłużyć zawieszenie sankcji wobec większości krajów kupujących irańską ropę - w tym przede wszystkim wobec Chin i Indii - w zamian za zobowiązanie Pekinu i New Delhi do zmniejszenia importu tak, aby łącznie Iran sprzedawał mniej niż milion baryłek ropy naftowej dziennie (obecnie 1,25 mln).

Większa redukcja zakupów irańskiej ropy mogłaby doprowadzić do całkowitego zablokowania eksportu ropy przez Iran i w krótkiej perspektywie skutkowałaby gwałtownym wzrostem cen ropy na światowych rynkach.
Słowa kluczowe: Chiny, Iran, sankcje, Stany Zjednoczone

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu