Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Dane o zapasach paliw podbiły cenę ropy

e-petrol.pl
2019-03-14 / 09:37
Dane o zapasach paliw podbiły cenę ropy

Amerykańska agencja Energy Information Administration (EIA) podała w środę, że zapasy ropy spadły w tygodniu zakończonym 8 marca o blisko 3,9 mln baryłek. Analitycy oczekiwali ich wzrostu o 3,3 mln baryłek. Ten niespodziewany kierunek zmian poziomu zapasów ropy w USA spowodował wzrost ceny surowca.

Zapasy ropy naftowej w USA w ubiegłym tygodniu spadły dokładnie o 3,86 mln baryłek, czyli o 0,85 proc., do 449,07 mln baryłek - poinformował amerykański Departament Energii (DoE).

Zapasy benzyny spadły o 4,6 mln baryłek, a destylatów wzrosły o 400 tys. baryłek. Oczekiwano spadku zapasów benzyny o 3,5 mln baryłek, a zapasów destylatów o 2,5 mln baryłek.

Ropa jest już najdroższa od listopada, a w reakcji na dane o zapasach w USA, kurs ropy WTI z kwietniowych kontraktów rośnie na NYMEX o 2 proc. do 58,01 USD. Przed publikacją danych notowano ją po 57,79 USD.

Z komentarzem dotyczącym zmian cen ropy i paliw na rynku europejskim można się zapoznać tutaj.
 
Słowa kluczowe: zapasy ropy i paliw w USA

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu