Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Amerykańskie koncerny powinny wspierać politykę USA

e-petrol.pl
2019-03-13 / 09:35
Amerykańskie koncerny powinny wspierać politykę USA

We wtorek sekretarz stanu Mike Pompeo zaapelował do amerykańskich koncernów naftowych, by wspierały poprzez inwestycje w Azji i Europie aktualną politykę zagraniczną USA.

W swoim wystąpieniu podczas odbywającej się w Houston w Teksasie dorocznej konferencji CERAWeek z udziałem kierownictwa i kadry menedżerskiej czołowych koncernów wydobywczych, Mike Pompeo podkreślił, że odkryte w USA w ostatnich latach złoża ropy łupkowej i gazu z łupków stworzyły niepowtarzalną szansę na "prowadzenie bardziej stanowczej polityki międzynarodowej" przez Stany Zjednoczone i "naprężenie muskułów".

Pompeo zaznaczył, że Ameryka eksploatując złoża łupkowe musi postawić na zwiększenie konkurencyjności poprzez inwestowanie, a także zachęcanie partnerów, by kupowali surowce od USA. W jego ocenie bogate złoża i technologiczne zaawansowanie, gdy chodzi o ich zagospodarowanie, stwarzają szansę, by zaspokoić potrzeby surowcowe krajów sojuszniczych, także tych, w których potrzeby te były dotychczas zaspokajane przez państwa rywalizujące z USA.
Słowa kluczowe: Stany Zjednoczone

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu