Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Goldman Sachs prognozuje wzrost ceny ropy

e-petrol.pl
2019-02-14 / 09:55
Goldman Sachs prognozuje wzrost ceny ropy

W ocenie analityków jednego z największych banków inwestycyjnych na świecie Goldman Sachs Inc. cena ropy pozostaje relatywnie nisko, dlatego możliwe, że gatunek Brent powinien podrożeć do poziomu 67,50 USD w II kwartale 2019 roku.

Zdaniem banku notowania ropy Brent osiągną w przyszłym kwartale 67,50 USD za baryłkę – to o około 7 procent wyższe niż obecne poziomy cen. W ocenie analityków wzrost będzie napędzany zdrowym popytem na świecie i redukcją podaży przez OPEC i jego sojuszników, takich jak Rosja. 

W ocenie Goldmana są Rynek ropy boryka się w lutym z obawami przed gwałtownym wzrostem podaży wynikającym z rosnącej produkcji łupków oraz obawy, że wojna handlowa między USA, a Chinami może znacznie osłabić popyt na świecie. 

Jednak wg. analityków banku negatywne nastroje są zbyt przesadzone. Analitycy pozostają jednak ostrożni w prognozach cenowych na drugą połowę 2019 r., ponieważ oczekują spadku krańcowych kosztów produkcji.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu