Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Państwa OPEC uzgodniły redukcję wydobycia ropy

e-petrol.pl
2018-12-07 / 09:38
Państwa OPEC uzgodniły redukcję wydobycia ropy

W czwartek państwa OPEC uzgodniły wstępne porozumienie o ograniczeniu wydobycia ropy naftowej, czekają jednak z ogłoszeniem poziomu redukcji na zajęcie stanowiska przez Rosję.

Jak podała agencja Reutuera, organizacja chce ograniczyć produkcję o 0,5 do 1,5 miliona baryłek dziennie, ale ostateczny poziom redukcji będzie zależał od stanowiska Rosji. OPEC chce, aby Rosja zmniejszyła wydobycie o 300 – 350 tys. baryłek ropy dziennie. Jednak Rosjanie wyrażali gotowość zmniejszenia go o 140 – 150 tysięcy baryłek.

Rosyjski minister energetyki Aleksander Nowak, był w Wiedniu, ale wrócił do Rosji na konsultacje z prezydentem Władimirem Putinem, po czym w piątek spotka się z delegatami OPEC. Nowak, uprzedzając niejako możliwe decyzje, zaznaczył, że z powodu ostrego klimatu dla Rosji ograniczanie wydobycia w zimie jest trudniejsze niż dla innych czołowych producentów.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu