Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Eksport pomimo sankcji USA

e-petrol.pl
2018-11-07 / 09:40
Eksport pomimo sankcji USA

Objęty ograniczeniami dotyczącymi eksportu ropy Iran zapowiada, że będzie eksportować surowiec pomimo sankcji USA. Ponadto domaga się zawieszenia działalności komitetów monitorujących realizację porozumienia naftowego.

5 listopada zostały przywrócone sankcje amerykańskie wobec Iranu, które obejmują między innymi ograniczenie eksportu ropy. Administracja USA wezwała dotychczasowych klientów Teheranu o zaprzestanie odbieranie irańskiej ropy, ale udzieliła ośmiu państwom czasowych wyłączeń spod sankcji.
Prezydent Hassan Rouhani zapowiedział, że Teheran będzie sprzedawał ropę mimo ograniczeń. W piśmie do sekretarza generalnego kartelu Mohammeda Barkindo minister ropy Iranu Bijan Namdar Zangeneh napisał, że działalność komitetów ministerialnych i technicznych w OPEC+ nie odpowiada w ostatnich miesiącach wyznaczonym celom, bowiem niektóre państwa wchodzące w ich skład kierują się interesami Stanów Zjednoczonych, które nałożyły sankcje wobec Iranu. W związku z tym, w jego ocenie, dopóki uprawnienia komitetów nie zostaną zrewidowane, ich działalność powinna zostać wstrzymana.
Słowa kluczowe: eksport ropy z Iranu, Iran

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu