Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Komisja Europejska sprawdzi czy koncerny samochodowe były w zmowie

e-petrol.pl
2018-09-19 / 09:37
Komisja Europejska sprawdzi czy koncerny samochodowe były w zmowie

We wtorek Komisja Europejska wszczęła śledztwo, które ma sprawdzić, czy niemieckie koncerny motoryzacyjne m.in. BMW, Daimler i Grupy Volkswagen działały w zmowie, by uniknąć konkurencji w rozwijaniu niskoemisyjnych technologii.

Komisarz Margrethe Vestager odpowiedzialna w KE za konkurencję powiedziała, że jeśli potwierdzą się podejrzenia co do tego, że BMW, Daimler, Volkswagen, Audi i Porsche wspólnie zdecydowały porzuceniu badań nad systemem redukcji szkodliwych tlenków azotu z silników diesla i filtrami do redukcji emisji cząstek stałych, to będzie to oznaczać, że konsumentów pozbawiono dostępu do pojazdów bardziej przyjaznych środowisku.

Komisja Europejska sprawdzi, czy niemieckie firmy złamały artykuł 101 Traktatu o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej, który zakazuje firmom tworzenia karteli i praktykowania restrykcji i zmów w celu ograniczania lub kontrolowania rozwoju technologicznego.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu