Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Będą nowe norweskie licencje na poszukiwanie i wydobycie ropy naftowej

e-petrol.pl
2018-05-14 / 09:39
Będą nowe norweskie licencje na poszukiwanie i wydobycie ropy naftowej

Morze Północne znów może kusić swoimi zasobami nowych inwestorów. Norweskie ministerstwo ds. ropy naftowej zaprosiło do składania wniosków o wydanie licencji na poszukiwania i wydobycie ropy naftowej, ale wyłącznie na polach, które są już eksploatowane.

Pola, które będą oferowane firmom naftowym, znajdują się na Morzu Północnym, Morzu Norweskim i Morzu Barentsa. Ministerstwo ds. ropy planuje przyznać koncesje na początku 2019 roku. Nowe zezwolenia powiększą obszar szelfu udostępnionego firmom energetycznym. W porównaniu z zeszłym rokiem właśnie otwarta tura przyznawania licencji została powiększona o 103 bloki, z których 47 znajduje się na Morzu Norweskim, a 56 na Morzu Barentsa. 

Termin składania wniosków upływa we wrześniu br.

Norwegia ponownie otwiera złoża inwestorom, bo zależy jej na odkryciu nowych pokładów ropy naftowej. Nowe odkrycia na norweskim szelfie kontynentalnym stworzą miejsca pracy i zapewnią dochody rządowi.
Słowa kluczowe: Norwegia, poszukiwania ropy


Gdzie najczęściej myjesz samochód?

myjnia automatyczna
myjnia bezdotykowa
myjnia ręczna
samodzielne mycie
Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.