Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Ropy będzie pod dostatkiem przez najbliższe 5 lat

e-petrol.pl
2018-03-13 / 09:52
Ropy będzie pod dostatkiem przez najbliższe 5 lat

Z najnowszej prognozy Międzynarodowej Agencji Energii (MAE) wynika, że wydobycie w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Kanadzie i Norwegii zabezpieczy zaopatrzenie w ropę naftową w ciągu najbliższych 5 lat.

W prognozie Oil 2018 MAE podało, że surowca będzie pod dostatkiem przynajmniej do końca 2020 roku. Potem zapewnienie odpowiedniej podaży będzie uzależnione od nowych inwestycji.

Zdaniem jego autorów same Stany Zjednoczone zwiększonym wydobyciem będą w stanie pokryć 80 proc. wzrostu popytu, a Kanada, Brazylia i Norwegia nie będą miały kłopotu z uzupełnieniem pozostałych 20 proc. Organizacja zaznacza jednak, że zbyt niskie inwestycje mogą w przyszłości stać się potężnym problemem.

Według prognoz MAE szybki rozwój gospodarki w krajach Azji oraz odrodzenie przemysłu petrochemicznego w Stanach Zjednoczonych spowoduje do roku 2023 wzrost światowego popytu na ten surowiec o 6,9 mln baryłek dziennie do 104,7 mln baryłek. Szacuje się, że w 2023 roku podaż ropy na świecie sięgnie 107 mln baryłek dziennie, czyli przewyższy popyt o 2,3 mln.  
Słowa kluczowe: MAE, nadpodaż, Norwegia, popyt, ropa, USA

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.