Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Lotos zainteresowany złożami Litwy

e-petrol.pl
2018-03-13 / 09:45
Lotos zainteresowany złożami Litwy

Grupa Lotos poinformowała, że uzyskała poparcie władz Litwy dla zwiększenia swojej aktywności na terenie tego kraju. Koncern chce uzyskać możliwość poszukiwań i ewentualnego wydobycia ropy naftowej ze złóż leżących na litewskich wodach terytorialnych.

Poparcie uzyskano podczas wizyty polskiej delegacji w Wilnie. Jednym z tematów, poruszonych przez premiera Mateusza Morawieckiego i ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego, była współpraca w dziedzinie energetyki, w tym także w segmencie poszukiwań i wydobycia ropy.

Grupa Lotos jest obecna na Litwie od 2000 r., poprzez tamtejszą firmę AB Lotos Geonafta, obecnie spółkę córkę zależnego Lotosu Upstream. Dziś prowadzone jest tam wydobycie ropy ze złóż lądowych, ale ich potencjał, wraz z upływem lat, został mocno ograniczony. Gdański koncern widzi jednak możliwość zintensyfikowania swojej działalności w sektorze wydobywczym na Litwie.


Słowa kluczowe: Litwa, Lotos

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.